Perşembe, Haziran 13, 2024
Ana SayfaDurak DetayCevizli Marmaray Durağı

Cevizli Marmaray Durağı

Cevizli Marmaray durağı, İstanbul’un Anadolu Yakası’nda, Maltepe ilçesinin Orhantepe Mahallesi’ne yakın bir bölgede bulunmaktadır. Gebze’den 17. Durak, Halkalı’dan ise 27. Durak olan Cevizli marmaray durağı popüler duraklar arasında yer almaktadır.

Cevizli Durağı Özellikleri

ÖzellikDeğer
Yapı TürüHemzemin 🏢
OtoparkHayır 🚗
Bisiklet AltyapısıEvet 🚲
Engelli ErişimiEvet ♿

Cevizli Marmaray Durağı, hemzemin yapı türünde bir duraktır. Durakta otopark imkanı yoktur ve bisiklet altyapısı bulunmamaktadır. Durak engelli erişimi konusunda da herhangi bir hizmet vermemektedir. Bu özelliklerinin yanı sıra Cevizli Marmaray Durağı, toplu taşıma ve yayalar için oldukça fayda sağlayan bir duraktır.

Cevizli Marmaray Durağına Nasıl Gidilir?

Cevizli Marmaray durağı, TCDD’ye bağlıdır ve İstanbul’un Kartal ilçesinde bulunmaktadır. Yalı mahallesinde kurulmuş olan bu durak, önemli noktalar için aktarma merkezi olarak da kullanılmaktadır. Çevresinde gezilecek alan olması nedeni ile bu durak genellikle kalabalık olmaktadır.

Cevizli Marmaray Durağına nasıl gidilir? Diyorsanız, minibüs ve otobüsleri tercih edebilirsiniz. Eğer minibüs ile gitmek istiyorsanız C-50, C-501 ve C-87 hatlarını kullanabilirsiniz. Otobüs ile gitmek istiyorsanız 16A, 16D ve 17 numaralı hatları kullanabilirsiniz. Bu hatların hepsi Cevizli Marmaray durağından geçmektedir. Durağa kolay bir şekilde ulaşmak isteyen kişiler, otobüs ve minibüsleri tercih etmektedir. Sizde sizin için en uygun olan ulaşım aracını tercih edebilirsiniz.

Cevizli Marmaray Gezilecek Yerler

 1. Kartal Belediyesi Masal Müzesi,
 2. Dragos Tepesi,
 3. Can Geyran Deniz Kabukları Müzesi,
 4. Buz ve kaykay pisti tesisleri,
 5. Aydos orman ve mesire alanı,
 6. Soğanlı Haseki Sultan Çeşmesi.

Cevizli Marmaray gezilecek yerler denildiğinde akıllara birçok yer gelmektedir. Durak çevresinde birçok eğlence ve tarih ile ilgili alanlar bulunmaktadır. Keyifli bir gezi yapmak isteyen kişiler genellikle buraları tercih etmektedir. Birçok mekan çeşidi bulunan bu bölgede tercih etmeniz gereken ilk nokta Dragos Tepesi olabilir. Ardından Can Geyran Deniz Kabukları Müzesi ve Kartal Belediyesi Masal Müzesi ile çocuklarınıza unutamayacakları bir gezi yaşatabilirsiniz. Bu güzergah üzerinde birçok gezi yapılabilecek mekan yer almaktadır. Buz ve kaykay pisti, gençler tarafından oldukça fazla tercih edilmektedir. Tarihi yerler gezmek ve tanımak isteyen kişiler ise genellikle Soğanlı Haseki Sultan Çeşmesi’ni tercih etmektedir. Bu çeşme tarihimiz için oldukça önemlidir. Piknik yapmak isteyen kişiler ise Aydos orman ve mesire alanını sıklıkla tercih ederek huzurlu vakit geçirmektedir. Bu piknik alanı, birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Bu yüzden genellikle bu alan kalabalık olmaktadır.

Cevizli Marmaray Bilet Ücreti

Cevizli Marmaray bilet ücreti, bazı durumlara göre değişiklik göstermektedir;

 1. Tam bilet 15 TL,
 2. Öğrenci bileti 7.32 TL,
 3. Öğretmen ve yaşlı bileti 10.74 TL.

Durak sayısı arttıkça, bilet ücreti de artan durak sayısına göre değişiklik göstermektedir. Her durak ek ücret anlamına gelmektedir. Ücretler ve politikalar zaman zaman değişiklik göstermektedir. Bu nedenle en güncel ücret bilgisi ve seyahat politikası için resmi ulaşım kurumunun güncel fiyatlandırma bilgilerini kontrol etmeniz gerekir.

Cevizli Durağından Kaç Dakika?

Marmaray durakları arasındaki varış süresini etkileyen bazı faktörle bulunmaktadır. Genel olarak bu süre 2 ile 4 dakika arasında değişiklik göstermektedir. Bu süre trenlerin sinyal alıp vermesi ve yolcuların inme binme süresine göre değişiklik göstermektedir.

 • Cevizli durağından – Kartal durağına 8 dakika,
 • Cevizli durağından – Pendik durağına 12 dakika,
 • Cevizli durağından – Maltepe durağına 3 dakika.

Yukarıda saydığımız süreler tahminidir ve net bilgi içermemektedir. Bu süreler dış etkenlere göre değişiklik göstermektedir. Diğer durakların, Cevizli durağından kaç dakika olduğunu öğrenmek için internette araştırma yapabilirsiniz.

Hangi Durak
Hangi Durakhttps://hangidurak.com
HangiDurak.com editörü olarak Marmaray kullanıcıları için özel içerikler üretiyor ve bilgi veriyorum. Marmaray durakları, sefer saatleri, bilet ücretleri gibi daha birçok konuda bilgilendirici yazılar hazırlayarak sizlere sunuyorum. Aynı zamanda Marmaray'ın 43 durağı hakkında tek tek inceleme yazısı yazarak durak hakkında bilgileri de sizlere site üzerinden yazdığım yazılarda paylaşıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz