Salı, Haziran 11, 2024
Ana SayfaDurak DetayBostancı Marmaray Durağı

Bostancı Marmaray Durağı

Bostancı Marmaray durağı, İstanbul’un kalabalık semtlerinden biri olan Kadıköy ilçesine bağlı durakları arasında yer alır. Halkalıdan başladığı zaman 22.durak olan Bostancı, Gebze başlangıç noktasından 22.duraktır. Bostancı metro durağı Marmaray, Suadiye ve Küçükyalı Marmaray durakları arasında bulunmaktadır.

Bostancı Marmaray Durağı Nerede? Yol Tarifi

Bostancı Durağı Özellikleri

ÖzellikDeğer
Yapı TürüHemzemin 🏢
OtoparkHayır 🚗
Bisiklet AltyapısıEvet 🚲
Engelli ErişimiEvet ♿

İstanbul’un Kadıköy ilçesinde yer alan Bostancı Marmaray durağı TCDD kapsamında hemzemin bir tren istasyonudur. Kadıköy sahiline yakın bir yerde konumlanan Marmaray durağında otopark imkânı bulunmamaktadır. Bostancı Marmaray durağına gelenler, sahildeki açık otoparkları kullanabilir. Birçok toplu taşıma araçları ile ulaşımın mümkün olduğu durak engelli erişimi ve bisiklet kullanıcıları için uygun bir alt yapıya sahip değildir. Bu nitelikler dikkate alındığında Bostancı Marmaray durağı yayalar ve toplu taşıma kullanıcıları için uygun bir ulaşım tercihi olduğu söylenebilir.

Bostancı Marmaray Durağına Nasıl Gidilir?

 • M4
 • 129T
 • 2
 • 10
 • 19D
 • C-50
 • C-70
 • D-36

İstanbul’da kolay bir yolculuk imkânı taşıyan Marmaray hattında Bostancı durağına gidebilmek için çeşitli toplu taşıma yöntemleri tercih edilir. Peki, Bostancı Marmaray durağına nasıl gidilir? İETT otobüsleri, vapur seferleri, dolmuş ve metro hatları farklı güzergahlardan Bostancı Marmaray durağına hareket eden toplu taşıma araçları arasında yer alır. Tren ile Bostancı Marmaray durağına gitmek için Ataköy-Pendik ve Halkalı-Gebze Marmaray hattını kullanabilirsiniz. Metro ile gitmek için M4 hattını kullanabilirsiniz. Otobüs ile Bostancı durağına gidebilmek için 129T, 10, 2 ve 19D numaralı hatları tercih edebilirsiniz. Dolmuş veya minibüs ile Bostancı Marmaray durağına giderken C-50, C-70 ve D-36 hattını kullanmanız gerekir. Deniz yolu ulaşımını tercih edecekseniz Bostancı-Adalar vapur seferi ile Bostancı Marmaray durağına gidebilirsiniz.

Bostancı Marmaray Gezilecek Yerler

Bostancı Marmaray durağının çevresinde görülmeye değer birçok tarihi ve kültürel yapı bulunmaktadır. İstanbul’un en yoğun, tarihi ve kültürel yapıları ile güzel bir turizm deneyimi vadeden lokasyonda ilk rotanız Bağdat Caddesi’dir. Daha sonra Bostancı İstasyon Camii ŞH Bostancı İskelesi gibi yapıları ziyaret ederek kültürel bir gezi deneyimi yaşayabilirsiniz. Bostancı metro istasyonu ve İDO Bostancı terminali Bostancı Marmaray durağı gezilecek yerler listesinin diğer önemli isimleridir. Kültürel gezileri tamamladıktan sonra eğlenceli vakit geçirmek isteyenler için Bostancı sahili ve Bostancı lunaparkı gezi rotasının diğer lokasyonlarıdır. İstanbul’un en beğenilen sahillerinden biri olan Bostancı sahilinde güzel bir yürüyüş yapabilir, sevdiklerinizle birlikte Bostancı lunaparkında keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Bostancı Marmaray Bilet Ücreti

Marmaray bilet ücretleri, durak sayısına göre kısa veya uzun mesafe yolculuğu olmak üzere değişiklik gösterir. Yetişkin kişi ve öğrenci statü durumları da bilet ücretlerini belirleyen diğer faktördür. Pendik-Ataköy ve Gebze-Halkalı arasında 8 ve 15 dakikalık aralıklarla yapılan sefer ücretleri şöyledir;

 • Öğrenci: 4,83 TL
 • Tam bilet: 9,90 TL

7 durak mesafesini geçen yolculuklar için ek ücretlendirmeler yapılır. Marmaray durağı bilet ücretleri zaman zaman farklılık gösterebilir. Dolayısıyla güncel bilet ücretleri ve seyahat politikasına ulaşmak için resmi ulaşım kurumunun bilgilendirmelerini takip edebilirsiniz.

Bostancı Durağından Kaç Dakika

Marmaray Durakları arasında ortalama varış süresi 2-4 dk arasında değişiklik gösterir. Yolcuların inme-binme zamanları ve tren sinyali gibi faktörler durakların varış sürelerini belirleyen önemli etmenlerdir. Peki, Marmaray durakları kaç dakika sürüyor? Bostancı Marmaray durağı ile en yakın iki durak olan Suadiye ve Küçükyalı Marmaray durakları arasında sırasıyla 2 ve 3 dk varış mesafesi bulunmaktadır.

 • Bakırköy’den- Bostancı Marmaray durağına 43 dakika
 • Gebze’den – Bostancı Marmaray durağına 55 dakika
 • Halkalıdan – Bostancı Marmaray durağına 56 dakika
 • Yenikapı’dan – Bostancı Marmaray durağına 23 dakika
 • Kartal’dan – Bostancı Marmaray durağına 18 dakika

Bahsedilen süreler toplu taşıma kullanıcıları için verilen tahmini sürelerdir. Net bir bilgi içermemekle birlikte bu süreler birtakım ani değişkenlere bağlı olarak farklılık gösterebilir.

Hangi Durak
Hangi Durakhttps://hangidurak.com
HangiDurak.com editörü olarak Marmaray kullanıcıları için özel içerikler üretiyor ve bilgi veriyorum. Marmaray durakları, sefer saatleri, bilet ücretleri gibi daha birçok konuda bilgilendirici yazılar hazırlayarak sizlere sunuyorum. Aynı zamanda Marmaray'ın 43 durağı hakkında tek tek inceleme yazısı yazarak durak hakkında bilgileri de sizlere site üzerinden yazdığım yazılarda paylaşıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz