Çarşamba, Haziran 12, 2024
Ana SayfaDurak DetayGebze Marmaray Durağı

Gebze Marmaray Durağı

Marmaray, İstanbul şehir içi ulaşımda en fazla kullanılan toplu taşıma araçları arasında yer almaktadır. Gebze Marmaray durağı, son duraktır. Marmaray, İstanbul’dan Gebze’ye kadar uzanan bir hattır ve Gebze durağı bu hattın son durağıdır.

Gebze Marmaray Durağı Nerede? Yol Tarifi

Yukarıda Gebze marmaray durağının konumu bulunmaktadır. Bu konum üzerinden yol tarifi oluşturabilir ve alternatif güzergahları öğrenebilirsiniz. Haritadaki konum üzerinden durak çevresindeki alternatif ulaşım yollarını da kolayca görüntüleyebilirsiniz.

Gebze Durağı Özellikleri

ÖzellikDeğer
Yapı TürüHemzemin 🏢
OtoparkHayır 🚗
Bisiklet AltyapısıEvet 🚲
Engelli ErişimiEvet ♿

Gebze Marmaray durağı da diğer Marmaray durakları gibi hemzemin yapıda bir duraktır. Gebze durağında otopark imkanı ya da bisiklet altyapısı gibi herhangi bir özellik bulunmamaktadır. Durakta herhangi bir engelli erişimi içinde hizmet verilmemektedir. Bunların yanı sıra Gebze durağı, toplu taşıma kullanan kişiler ve yayalar için oldukça kullanışlı bir duraktır.

Gebze Marmaray Durağına Nasıl Gidilir?

Gebze otogar ile Marmaray arasındaki mesafe ortalama olarak 6.55 km’dir. Bu mesafe 10 dakikalık bir yolculuk ile tamamlanabilmektedir. Gebze Marmaray durağına nasıl gidilir? Diyen bir kişi, 402 numaralı otobüs hattını kullanabilir.

Otobüse binmenin yanı sıra trende Marmaray istasyonuna götürmektedir. Bunlara ek olarak dolmuş durağına giderek de istediğiniz yere ulaşabilirsiniz. En çok tercih edilen yöntemlerden biri ise otobüslerdir. Çünkü otobüsler hemen durağın önünden geçmektedir. Sizde size uygun olan ulaşım seçeneğini tercih ederek Gebze durağına ulaşabilirsiniz.

Gebze Marmaray Gezilecek Yerler

 1. Ballıkayalar Kanyonu,
 2. Osman Hamdi Bey Müzesi,
 3. Çoban Mustafa Paşa Cami,
 4. Ballıkayalar Tabiat Parkı,
 5. Doğa Çiftlik,
 6. Eskihisar Kalesi,
 7. Gazilerdağı Tabiat Parkı,
 8. İbrahim Paşa Çeşmesi,
 9. Hannibal Anıt Mezarı,
 10. Gebze Karting.

Gebze, Kocaeli’nin en önemli ve en güzel ilçelerinden biridir. Gebze Marmaray gezilecek yerler denildiğinde akıllara ilk olarak saydığımız bu isimler gelmektedir. Bu ilçede doğan güzelliklerin yanı sıra birçok tarihi turistik yapıda bulunmaktadır. Oldukça fazla gezilecek ve görülecek yer bulunmaktadır. Özellikle yaz aylarında ilçenin nüfusu iki katına çıkmaktadır. Şehir dışından gelen yerli ve yabancı turistler ile kültür turizmi de oldukça gelişmiştir. Mutlaka gidilmesi gereken yerlerin başında Ballıkayalar Tabiat Parkı gelmektedir. Bu bölgede irili ufaklı birçok şelale ve çay bulunmaktadır. Özellikle doğa yürüyüşü yapmayı seven kişiler, sık sık bu noktaya uğramaktadır. Bir diğer işlek nokta ise Gazilerdağı Tabiat Parkı’dır. Bu alan yürüyüş ve piknik yapmak için oldukça ideal bir noktadır. Güzel havalarda piknik yapmak için bu noktayı tercih edebilirsiniz. Ayrıca bu parkın içerisinde voleybol, futbol ve basketbol gibi birçok spor için alan bulunmaktadır.

Gebze Marmaray Bilet Ücretleri 

Gebze durağı ve diğer duraklar arasındaki bilet fiyatları ile ilgili bir sıralama yapacak olursak;

 1. Tam bilet 15 TL,
 2. Öğrenci bileti 7.32 TL,
 3. Öğretmen ya da yaşlı bileti 10.74 TL.

Bilet ücretleri, gittiğiniz durak sayısına göre değişiklik göstermektedir. gittiğiniz her durakta ek bir ücret eklenmektedir. Bilet ücretleri bazı zamanlardan değişiklik gösterebilmektedir. Bu nedenle en güncel fiyat bilgisi ve seyahat politikası için resmi ulaşım kurumunun güncel bilgilerini kontrol etmeniz gerekir.

Gebze Durağından Kaç Dakika

 1. Gebze durağından – Kartal durağına 34 dakikada,
 2. Gebze durağından – Pendik durağına 31 dakikada,
 3. Gebze durağından – Maltepe durağına 45 dakikada.

Sayılan bu sürelere tahminidir ve net bilgiler içermemektedir. Bu süreler dış etkenlere ve gecikme sürelerine göre değişiklik göstermektedir.

Marmaray durakları arasındaki seyahat süresi çoğunlukla 2 ile 4 dakika arasında değişmektedir. Belirtmiş olduğumuz bu süreler, yolcuların inip binmesine ve trenlerin sinyal alıp vermesine göre değişiklik göstermektedir. Diğer durakların Gebze durağına kaç dakika olduğunu öğrenmek istiyorsanız resmi ulaştırma kurumunun internet sayfasını ziyaret ederek öğrenebilirsiniz.

Marmaray ile Gebze kaç saat sürüyor?

Gebze ve Halkalı arası 120 dakika sürmektedir. Marmaray ile Gebze arasındaki seyahat süresi tren seferlerinin sıklığına ve trafik durumuna bağlı olarak değişebilir. Ancak güzergah üzerindeki herhangi bir olağandışı durum veya seferlerdeki değişiklikler bu süreyi etkileyebilir.

Gebze Üsküdar Marmaray kaç dk sürüyor?

Gebze Üsküdar arası 28 duraktır. Tahmini varış süresi 73 dakika olarak ölçülmüştür. İki durak arasındaki ortalama mesafe ise 49 km olarak belirtilmektedir.

Marmaray Gebze kaç dakikada bir kalkıyor?

Marmaray'ın Gebze seferleri 15 dakikada bir kalkmaktadır. Gebze'den kalkan tren Halkalı'ya hareket etmektedir. Marmaray Gebze 15 dakikada bir çalışır.

Hangi Durak
Hangi Durakhttps://hangidurak.com
HangiDurak.com editörü olarak Marmaray kullanıcıları için özel içerikler üretiyor ve bilgi veriyorum. Marmaray durakları, sefer saatleri, bilet ücretleri gibi daha birçok konuda bilgilendirici yazılar hazırlayarak sizlere sunuyorum. Aynı zamanda Marmaray'ın 43 durağı hakkında tek tek inceleme yazısı yazarak durak hakkında bilgileri de sizlere site üzerinden yazdığım yazılarda paylaşıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz