Çarşamba, Haziran 12, 2024
Ana SayfaDurak DetayMaltepe Marmaray Durağı

Maltepe Marmaray Durağı

İstanbul şehri için Marmaray ulaşımın en hızlı ve rahat olduğu yollardan biridir. Bu güzergahtan geçmekte olan durak Gebzeden 18. durak Halkalıdan ise 26. durak olarak hizmet verir. Maltepe Marmaray Durağı, en işlek duraklardan biridir. Bu duraktan diğer pek çok ulaşım noktasına gitmek Marmaray hattı ile mümkündür.

Maltepe Marmaray Durağı Nerede? Yol Tarifi

Maltepe Durağı Özellikleri

ÖzellikDeğer
Yapı TürüHemzemin 🏢
OtoparkHayır 🚗
Bisiklet AltyapısıEvet 🚲
Engelli ErişimiEvet ♿

Maltepe Marmaray Durağı, hemzemin yapı türüne aittir. Durakta otopark imkanı bulunmamaktadır. Otoparkın yanı sıra durakta bisiklet altyapısı da bulunmamaktadır. Engelli erişimi içinde durakta herhangi bir hizmet bulunmamaktadır. Bunların yanı sıra Maltepe Marmaray Durağı, toplu taşıma ve yaya kullanıcılar için oldukça ideal bir ulaşım noktasıdır. Birçok kişi ulaşım için Maltepe durağını tercih etmektedir.

Maltepe Marmaray Durağına Nasıl Gidilir?

Açık adres olarak ifade etmek gerekirse Maltepe Marmaray Durağı, İstanbul’un Anadolu Yakası’nda yer almaktadır. Durak Maltepe ilçesindedir ve ulaşımı da oldukça rahattır. Bunlara ek olarak Maltepe Marmaray durağı yol tarifeleri de oldukça uygundur.

Eğer bu durağa gitmek istiyorsanız 133F, 16A, 16D ve 17 numaralı otobüsleri kullanabilirsiniz. Bunların yanı sıra dolmuş ya da minibüste tercih edebilirsiniz. Durağa ulaşmak için birçok seçenek bulunmaktadır. Bunlarsan en çok tercih edileni otobüsler ve minibüslerdir. Sizde size uygun olan seçenek ile durağa ulaşım sağlayabilirsiniz. Bu seçeneklerin hepsi Maltepe Marmaray noktasından geçmektedir. Bu durumda önemli olan noktalardan biride Marmaray kullanımıdır. Çünkü Marmaray’ın iki ayrı hattı vardır ve her ikisi de geçmektedir.

Maltepe Marmaray Gezilecek Yerler

Maltepe Marmaray bölgesinde gezilecek birçok yer bulunmaktadır. Bu yerlerin her biri, ziyaretçilere tarihi dokuları anlatmaktadır. Maltepe Marmaray gezilecek yerler ile ilgili bir listeleme yapacak olursak;

 1. Maltepe Piazza
 2. Hiltown AVM
 3. Arkeopark
 4. Maltepe Park AVM
 5. Beşçeşmeler
 6. Başıbüyük Merkez Cami
 7. Maltepe Sahil Yolu
 8. Başıbüyük Piknik ve Mesire Alanı
 9. Bağdat Caddesi
 10. Yeşil Cennet Piknik Alanı

Saydığımız tüm buy yerlerin her biri, görülmesi gereken alanlar olarak değerlendirilmektedir. Piknik yapmak isteyen kişiler, mesire alanına giderek huzurlu bir şekilde vakit geçirebilmektedir. Piknik yapmak isteyen kişiler için bu bölge oldukça uygun şartlar sağlamaktadır. Piknik alanları temizdir ve her zaman boş bir alan bulunmaktadır. Alışveriş yapmak isteyen kişiler ise Maltepe Park AVM, Hiltown AVM ve Maltepe Piazza gibi yerleri tercih edebilmektedir. Bu alışveriş merkezleri, İstanbul’un en iyi alışveriş merkezleri arasında yer almaktadır. Tarih ile ilgili bir gezi yapmak isteyen kişiler ise Başıbüyük Merkez Cami ve Beşçeşmeler gibi yerleri tercih edebilmektedir.

Maltepe Marmaray Bilet Ücreti

Marmaray durakları arasındaki seyahatlerin bilet ücretleri ile ilgili bir sıralama yapacak olursak;

 1. Tam bilet 15 TL,
 2. Öğrenci bileti 7.32 TL,
 3. Öğretmen ya da yaşlı bileti 10.74 TL.

Bu bilet ücretleri, seyahat edilen durak sayısına göre değişiklik göstermektedir. Her durakta ek ücret eklenmektedir. Maltepe Marmaray bilet ücreti, zaman zaman değişiklik gösterebilmektedir. Bu nedenle en güncel fiyatlandırma ve seyahat politikası için resmi ulaşım kurumunun güncel tarifelerini ve fiyatlandırmalarını takip etmeniz gerekir.

Maltepe Durağından Kaç Dakika

Marmaray durakları arasındaki seyahat süresi genellikle 2 ile 4 dakika arasında değişmektedir. Bu süre trenlerin sinyal alıp vermesi ve yolcuların inip binmesi durumuna göre değişiklik göstermektedir.

 1. Maltepe durağından – Kartal durağına 11 dakika,
 2. Maltepe durağından – Pendik durağına 14 dakika,
 3. Maltepe durağından – Sirkeci durağına 32 dakika.

Saydığımız bu süreler tahminidir ve net bilgi değildir. Bu süreler dış etkenlere ve gecikmelere göre değişiklik göstermektedir. Diğer durakların Maltepe durağından kaç dakika olduğunu öğrenmek için resmi sitelerden bilgi alabilirsiniz.

Hangi Durak
Hangi Durakhttps://hangidurak.com
HangiDurak.com editörü olarak Marmaray kullanıcıları için özel içerikler üretiyor ve bilgi veriyorum. Marmaray durakları, sefer saatleri, bilet ücretleri gibi daha birçok konuda bilgilendirici yazılar hazırlayarak sizlere sunuyorum. Aynı zamanda Marmaray'ın 43 durağı hakkında tek tek inceleme yazısı yazarak durak hakkında bilgileri de sizlere site üzerinden yazdığım yazılarda paylaşıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz