Perşembe, Haziran 13, 2024
Ana SayfaDurak DetayAtalar Marmaray Durağı

Atalar Marmaray Durağı

Marmaray, İstanbul’un en önemli toplu taşımalarından biridir. Marmaray’ın duraklarından biri olan Atalar Marmaray durağı, Kartal’da yer almaktadır. Belirli bölgelere yakın olduğu için sık sık tercih edilmektedir.

Atalar Marmaray Durağı Nerede? Yol Tarifi

Atalar Durağı Özellikleri

ÖzellikDeğer
Yapı TürüHemzemin 🏢
OtoparkHayır 🚗
Bisiklet AltyapısıEvet 🚲
Engelli ErişimiEvet ♿

Atalar durağı, Pendik-Zeytinburnu, Pendik-Ataköy, ve Halkalı-Gebze hatları üzerinde yer alan bir istasyondur. Hemzemin yapı türüne sahip bir ulaşım noktasıdır. Durakta otopark imkanı ve bisiklet altyapısı bulunmamaktadır. Durakta engelli erişimi içinde herhangi bir hizmet bulunmamaktadır. Bu özelliklerin yanı sıra Atalar Marmaray durağı, toplu taşıma ve yayalar için oldukça önemli bir ulaşım noktasıdır. Bu nedenle bu durak yolcular tarafından büyük bir ilgi görmektedir.

Atalar Marmaray Durağına Nasıl Gidilir?

Atalar Marmaray durağı Kartal’da yer almaktadır. Birkaç durak arka arkaya Kartal ilçesine bağlıdır. Atalar Marmaray durağına nasıl gidilir? Diyorsanız bunun birçok yöntemi bulunmaktadır.

 1. Durağa 134YK, 16, 16A, 16D ve 17 numaralı hatları kullanabilirsiniz.
 2. Taksi kullanabilirsiniz.
 3. Dolmuş ya da minibüs tercih edebilirsiniz.
 4. M4 metro hattını kullanabilirsiniz.

Yukarıda saydığımız üç Marmaray hattı da bu duraktan geçmektedir. İstediğiniz seçeneği kullanarak Atalar durağına gidebilirsiniz. Birçok kişi durağa daha hızlı ulaşabilmek için minibüs ya da dolmuş tarzı ulaşım araçlarını kullanmaktadır. Bunların yanı sıra yakın civarlardaysanız taksi ile durağa gelmek sizin için daha kısa sürecektir. Bu yöntemlerden hangisi sizin için en uygun ise onu tercih edebilirsiniz.

Atalar Marmaray Gezilecek Yerler

Atalar Marmaray gezilecek yerler denildiğinde akıllara Kartal civarları gelmektedir. Çünkü Atalar, Kartal’da bulunmaktadır. Atalar Marmaray civarında gezilecek yerler ile ilgili sıralama yapacak olursak;

 1. Aydos Ormanı,
 2. Kartal Sahil,
 3. Aydos Tepesi,
 4. Dragos Tepesi,
 5. Masal Müzesi,
 6. Kartal Meydan.

Atalar Marmaray durağı çevresinde gezilecek birçok yer bulunmaktadır. Kafa dağıtmak ve keyifli bir gezi yapmak isteyen kişiler, genellikle bu bölgeleri tercih etmektedir. Gezilecek birçok yer bulunan bu bölgede tercih etmeniz gereken ilk yer Aydos ve Dragos tepesi olabilir. Doğa ile iç içe olmak isteyen kişiler genellikle Aydos Tepesi’ni tercih etmektedir. Bunun  yanı sıra Masal Müzesi ile çocuklarınıza unutamayacakları bir müze serüveni yaşatabilirsiniz. Bu hat üzerinde gezilebilecek birçok yer bulunmaktadır. Doğal alanlarda gezinti yapmak ve orman içerisinde tur atmak isteyen kişiler, Aydos Ormanı ile bu isteklerini yerine getirebilmektedir. Sizde gezi rehberinize Atalar durağını ekleyebilirsiniz.

Atalar Marmaray Bilet Ücreti

Atalar Marmaray bilet ücretlerinde farklı tarifeler uygulanmaktadır. Bunlar;

 1. Tam bilet fiyatı 15.00 TL,
 2. Öğrenci bileti 7.32 TL,
 3. Öğretmen ve yaşlı bileti 10,74 TL.

Biletlerdeki ücretler gidilen durak sayısına göre değişiklik göstermektedir. Her durak ek ücret olarak değerlendirilmektedir. Bunun yanı sıra seyahat ücretleri ve politikalarda zaman zaman güncellenmektedir. Bu nedenle en güncel fiyat bilgisi ve seyahat politikası için resmi ulaşım kurumunun güncel açıklamalarını ve fiyatlandırmalarını takip etmeniz gerekir.

Atalar Durağından Kaç Dakika?

Marmaray duraklarının arasındaki mesafe trenlere göre değişiklik göstermektedir. Bu süre genellikle 2 ile 4 dakika arasında değişiklik göstermektedir. Hesaplanan bu süre trenlerin sinyal alıp vermesi ve yolcuların inip binmesine göre değişiklik göstermektedir.

 • Atalar durağından – Kartal durağına 5 dakika,
 • Atalar durağından – Pendik durağına 9 dakika,
 • Atalar durağından – Maltepe durağına 5 dakika.

Saydığımız bu süreler tahminidir ve net veriler değildir. Bu süreler dış etkenlere ve bazı gecikmelere göre değişiklik göstermektedir. Diğer durakların Atalar durağından kaç dakika olduğunu öğrenebilmek için resmi site üzerinden araştırma yapabilirsiniz.

Hangi Durak
Hangi Durakhttps://hangidurak.com
HangiDurak.com editörü olarak Marmaray kullanıcıları için özel içerikler üretiyor ve bilgi veriyorum. Marmaray durakları, sefer saatleri, bilet ücretleri gibi daha birçok konuda bilgilendirici yazılar hazırlayarak sizlere sunuyorum. Aynı zamanda Marmaray'ın 43 durağı hakkında tek tek inceleme yazısı yazarak durak hakkında bilgileri de sizlere site üzerinden yazdığım yazılarda paylaşıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz