Cuma, Haziran 14, 2024
Ana SayfaDurak DetayFatih Marmaray Durağı

Fatih Marmaray Durağı

Fatih Tren İstasyonu, İstanbul’un Avrupa Yakası’nda bulunmaktadır. Günün her saati bu metro hattını kullanarak ulaşım ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Fatih Marmaray durağı, binlerce kişi tarafından tercih ediliyor. Ayrıca bu hat metrobüs durağına yakın olması nedeniyle yürüyerek ulaşılabiliyor.

Fatih Marmaray Durağı Nerede? Yol Tarifi

Fatih Durağı Özellikleri

ÖzellikDeğer
Yapı TürüHemzemin 🏢
OtoparkEvet 🚗
Bisiklet AltyapısıEvet 🚲
Engelli ErişimiEvet ♿

Marmaray durağı her yerden ulaşılabilir şekilde tasarlanmıştır. Gebze Üniversitesi öğrencileri de bu hatta binebilir. İstanbul üzerinde hangi hatta binerseniz binin mutlaka üniversitenin yakınında inebilirsiniz. Marmaray durakları arasında 2-3 dakika bulunmaktadır. Duraklar arası trafiğe, otobüsün hızına ve yolcu sayısına göre değişim gösterebilir. Marmaray’ın işlek hatları arasında bulunan Fatih TCDD tarafından işletilmektedir. Fatih Marmaray Durağı her gün binlerce kişi tarafından kullanılmaktadır. Fatih Marmaray durağı İstanbul’un birçok noktasına sefer yapabiliyor. Saat 00.00’a kadar bu hattı kullanabilirsiniz.

Fatih Marmaray Durağı Avrupa Yakası’nda faaliyet göstermektedir. Bu hat üzerinde birçok durak yer almaktadır. Marmaray hattı sitesinde sefer saatleri detaylı bilgilere de erişebilirsiniz. Marmaray hattı özellikle trafik oranı yüksek olan İstanbul’da beklentilere yanıt veriyor.

Fatih Marmaray Durağına Nasıl Gidilir?

Marmaray durağına ister otobüs seferleriyle isterseniz yürüyerek gidebilirsiniz. Marmaray hattından her 15 dakikada bir ulaşım aracı geçiyor. Eğer kaçırırsanız da endişe etmenize gerek yoktur. Fatih Marmaray durağı merkezi bir alanda yer alıyor. İstasyon çıkışında yürüme mesafesinde bulunan hattı herkes kullanabilir. Fatih durağına nasıl gidilir? Fatih Marmaray hattına gitmek için;

  • 200 hattını tercih edebilirsiniz.

Marmaray durağı haftanın her günü ulaşım desteği veriyor. Ayrıca hafta sonları için ekstra seferlerde düzenleniyor. Fatih hattına giden otobüsler farklı güzergahlardan geçerek dilediğiniz noktaya ulaşmanızı sağlıyor. Toplu taşıma hizmetlerinde Marmaray sıklıkla tercih ediliyor. Metrobüs durağından indikten sonra hemen hatta erişebilirsiniz. Marmaray durağını kullanarak en uygun seyahat düzenlemesini yapabilirsiniz. Metrobüs durağı da bu bölgeye oldukça yakındır. Avrupa Yakasında ikamet edenler bu hattı güvenle tercih edebilir.

Fatih Marmaray Gezilecek Yerler

Fatih üzerinde bulunan hat özellikle gezi rotalarında da ihtiyaçlarınıza yanıt veriyor. Sizde ilçede gezmek isterseniz hemen bu hattı kullanabilirsiniz. Fatih üzerinde ilk Marmaray saat 06:05 saatinde hareketini gerçekleştiriyor. Şehir içerisinde yer alan bu hat herkes tarafından tercih ediliyor. Fatih hattını kullandığınız zaman şehrin tarihi ve kültürel noktalarını ziyaret edebilirsiniz. Fatih Marmaray gezilebilecek yerleri şu şekilde sayabiliriz;

  • Gebze Teknik Üniversitesi

Marmaray hattına binen yolcular seyahat sırasında çok özel yerleri keşfedebiliyor. Fatih hattı dışında birçok noktada Marmaray hatları yer alıyor. Marmaray hattı hafta sonları gece saat 02:00’ye kadar hizmet vermektedir. Güvenli ve uygun fiyatıyla öne çıkmayı başaran. Marmaray durağını kullanmak için sadece durağa gitmeniz yeterli olacaktır.

Fatih Marmaray Bilet Ücreti

Marmaray hattına bindiğiniz zaman sabit ücretlerle karşılaşırsınız. TCDD tarafından verilen sabit ücretler yedi durağa kadar hesaplanmıştır. Fatih Marmaray bilet ücreti ne kadar? Marmaray bilet fiyatları şu şekildedir.

  • Tam Bilet: ₺17.70
  • Öğrenci İndirimi: ₺8.64

olarak TCDD tarafından açıklanmıştır.

Marmaray hattında yer alan duraklar dilediğiniz yere ulaşmanızı sağlıyor. TCDD yedi duraktan daha fazla durağı ziyaret edenlerden ekstra bilet ücreti talep etmektedir. Bu ücret her durakta artmaktadır.

Fatih Durağından Kaç Dakika?

Fatih Marmaray hattı gün içerisinde binlerce kişi tarafından tercih ediliyor. Marmaray durakları arasındaki ulaşım sürelerinin kısa olması nedeniyle herkes aradığından fazlasını bulabilirsiniz. İstanbul üzerinde birçok kişi bu ulaşım türünden yararlanıyor. Marmaray hatları arasında ki bazı mesafeleri şu şekilde sıralayabiliriz.

  • Fatih durağından – Başakşehir durağına 10 dakika
  • Fatih durağından – Maslak durağına 14 dakika
  • Fatih durağından – Arnavutköy durağına 12 dakikada ulaşmaktadır.

İstanbul’un temel ulaşım hatlarından biri olan Marmaray Fatih durakları haftanın her günü hizmet vermektedir.

Fatih Marmaray Durağı nerede konumlanmıştır ve hangi ilçeye bağlıdır?

Fatih Marmaray Durağı, Kocaeli Gebze ilçesine bağlıdır. Konumu ise Gebze Teknik Üniversitesi içindedir. İstasyon, Osmangazi ve Çayırova Marmaray durakları arasında yer almaktadır.

Fatih Marmaray Durağı'ndan hangi istikametlere seferler bulunmaktadır?

Fatih Marmaray Durağı, Marmaray hattı üzerinde yer aldığı için Gebze'den başlayarak Halkalı'ya kadar olan tüm istasyonlara seferler bulunmaktadır. Yolcular, bu istasyondan istedikleri istikamete doğrudan ulaşım sağlayabilirler.

Fatih Marmaray Durağı'nın işleyiş ve hizmet saatleri nelerdir?

Fatih Marmaray Durağı'nın işleyiş ve hizmet saatleri, Marmaray hattının genel çalışma saatleri içinde yer almaktadır. Genellikle sabah erken saatlerden gece geç saatlere kadar hizmet vermektedir. Ancak, güzergah üzerindeki güncel sefer saatleri için resmi ulaşım kaynaklarına başvurmak önemlidir.

Hangi Durak
Hangi Durakhttps://hangidurak.com
HangiDurak.com editörü olarak Marmaray kullanıcıları için özel içerikler üretiyor ve bilgi veriyorum. Marmaray durakları, sefer saatleri, bilet ücretleri gibi daha birçok konuda bilgilendirici yazılar hazırlayarak sizlere sunuyorum. Aynı zamanda Marmaray'ın 43 durağı hakkında tek tek inceleme yazısı yazarak durak hakkında bilgileri de sizlere site üzerinden yazdığım yazılarda paylaşıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz