Salı, Haziran 11, 2024
Ana SayfaDurak DetaySüreyya Plajı Marmaray Durağı

Süreyya Plajı Marmaray Durağı

Marmaray durakları arasında bulunan Süreyya Plajı, özellikle yaz aylarında sık sık kullanılmaktadır. İstanbul’un Maltepe ilçesinde yer alan Süreyya Plajı Marmaray durağı, Maltepe ve İdealtepe durakları arasında yer almaktadır.

Süreyye Plajı Marmaray Durağı Nerede? Yol Tarifi

Süreyya Plajı Marmaray Durağı Özellikleri

ÖzellikDeğer
Yapı TürüHemzemin 🏢
OtoparkHayır 🚗
Bisiklet AltyapısıEvet 🚲
Engelli ErişimiEvet ♿

Süreyya Plajı Marmaray Durağı, hemzemin yapıda bir ulaşım yeridir. Durakta otopark ve bisiklet alt yapısı bulunmamaktadır. Bunların yanı sıra durakta engelli erişimi konusunda da hizmet verilmemektedir. Bu özelliklerinin yanı sıra sahile yakın olması nedeni ile birçok turist tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Durakta inerek yürüme mesafesi ile sahile ulaşabilir, temiz hava alabilir ve gezinizin keyfini çıkarabilirsiniz.

Süreyya Plajı Marmaray Durağına Nasıl Gidilir?

Marmaray durakları arasında yer alan bu durak, yaz aylarında büyük bir ilgi görmektedir. Sıcak aylarda ülkemize tatil için gelen birçok turist, Süreyya Plajı Marmaray Durağına nasıl gidilir? Diye merak etmektedir. Bu durak Maltepe ilçesinde, Maltepe ve İdealtepe durakları arasında yer almaktadır.

Anadolu Yakası’nda bulunana bu durağa ulaşım oldukça kolaydır. İsteyen kişiler Marmaray kullanarak direkt durakta inebilmektedir. Bu seçenekte iki hattı da tercih edebilirsiniz. Metro ile gidebilirsiniz. Minibüs C-501 ya da otobüs 16A, 16D, 17 ve E-9 seçeneklerini de kullanarak gidebilirsiniz.

Saydığımız seçeneklerden hangisi sizin için uygun ise onu tercih edebilirsiniz. Bu seçenekler sadece zaman açısından fark yaratmaktadır. Eğer Maltepe merkezde bulunuyorsanız otobüs sizin için doğru bir seçenek olacaktır. Mesafe kısa olduğu için yürümeyi de tercih edebilirsiniz. Ancak vaktiniz yok ise otobüs ya da minibüs seçeneklerini tercih ederek durağa ulaşabilirsiniz.

Süreyya Plajı Marmaray Gezilecek Yerler

  1. Maltepe Sahil Park,
  2. Maltepe sahil,
  3. Beşçeşmeler,
  4. Küçükyalı Arkeoloji Parkı (Bryas Sarayı),
  5. Başıbüyük Süreyya Paşa Camii,
  6. Maltepe Park,
  7. Maltepe Piazza.

Süreyya Plajı Marmaray Durağı çevresinde birçok tarihi ve kültürel yerler bulunmaktadır. Bu seçenekler ile keyfili bir gezi yapmak mümkündür. İstanbul’un en işlek yerinde bulunan bu noktada ilk durağınız Maltepe Sahil Park olabilir. Ardından farklı seçenekler yaratmak için Küçükyalı Arkeoloji Parkı ve Başıbüyük Süreyya Paşa Camii yerlerini tercih edebilirsiniz. Alışveriş yapmayı seven kişiler, tercihleri arasına Maltepe Piazza ve Maltepe Park seçeneklerini de ekleyebilir. Tarihi yerler ile ilgili bir gezi yapmak isteyen kişiler ise Beşçeşmeler adı verilen ve tarihi iliklerinize kadar hissettiren bu yeri tercih edebilir. Süreyya Plajı Marmaray gezilecek yerler arasında zevklerinize uygun olanları tercih ederek unutamayacağınız bir gezi yapabilirsiniz.

Süreyya Plajı Marmaray Bilet Ücreti

Güncel Marmaray ücretlerinden en kısa yolculukta 15 TL, en uzun yolculukta 33 TL alınmaktadır. Öğrencilerde fiyatlar değişiklik göstermektedir. Öğrenci için en kısa mesafe 7.32 TL, en uzun mesafe ise 15 TL olarak hesaplanmaktadır. Süreyya Plajı Marmaray bilet ücretleri, gidilen durak sayısına göre değişiklik göstermektedir. Seyahat ücretleri ve politikalar bazı zamanlarda yenilenebilmektedir. Bu nedenle en güncel ücretlendirmeler ve seyahat politikaları için resmi ulaşım kurumunun güncel tarifelerini ve fiyatlandırmalarını takip etmeniz gerekir.

Süreyya Plajı Durağından Kaç Dakika?

Marmaray durakları arasındaki varış süresi ortalama olarak 2 ile 4 dakika arasında değişiklik göstermektedir. Bu süre trenlerin sinyal alıp verme, yolcuların inme binme süresine göre değişiklik gösterebilmektedir.

  • Süreyya Plajı durağından – Pendik durağına 17 dakika,
  • Süreyya Plajı durağından – Kartal durağına 13 dakika,
  • Süreyya Plajı durağından – Maltepe durağına 3 dakika.

Hesaplanan bu süreler tahminidir ve net bilgi içermemektedir. Duraklar arasındaki süreler dış etkenlere göre değişiklik göstermektedir. Diğer durakların Süreyya Plajı durağından kaç dakika olduğunu öğrenmek için resmi sitelere göz gezdirebilirsiniz.

Hangi Durak
Hangi Durakhttps://hangidurak.com
HangiDurak.com editörü olarak Marmaray kullanıcıları için özel içerikler üretiyor ve bilgi veriyorum. Marmaray durakları, sefer saatleri, bilet ücretleri gibi daha birçok konuda bilgilendirici yazılar hazırlayarak sizlere sunuyorum. Aynı zamanda Marmaray'ın 43 durağı hakkında tek tek inceleme yazısı yazarak durak hakkında bilgileri de sizlere site üzerinden yazdığım yazılarda paylaşıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz