Cumartesi, Haziran 15, 2024
Ana SayfaDurak DetayAydıntepe Marmaray Durağı

Aydıntepe Marmaray Durağı

Marmaray durakları, İstanbul’da yaşayan kişiler için büyük bir öneme sahiptir. Aydıntepe Marmaray durağı, İstanbul’un Anadolu Yakası’nda yer alan Tuzla ilçesinin Aydıntepe Mahallesi’nde yer almaktadır. Gebze’den başlayınca 8. durak, Halkalıdan ise 36. durak olarak hizmet vermektedir.

Aydıntepe Marmaray Durağı Nerede? Yol Tarifi

Aydıntepe Durağı Özellikleri

ÖzellikDeğer
Yapı TürüHemzemin 🏢
OtoparkHayır 🚗
Bisiklet AltyapısıEvet 🚲
Engelli ErişimiEvet ♿

Aydıntepe Marmaray durağı da diğer duraklar gibi hemzemin türde bir yapıya sahiptir. Durakta otopark ya da bisiklet altyapısı bulunmamaktadır. Engelli erişimi içinde herhangi bir çalışma yoktur. Bunların yanı sıra Aydıntepe durağı, toplu taşıma kullananlar ve yayalar için oldukça avantaj sağlayan bir duraktır. Bu civarda bulunan birçok kişi Aydıntepe durağını kullanmaktadır.

Aydıntepe Marmaray Durağına Nasıl Gidilir?

 1. 130Ş
 2. 133Ş
 3. 500T
 4. KM13

Bu hatların geçtiği duraklara giderek Aydıntepe durağına gidebilirsiniz. Aydıntepe Marmaray durağına nasıl gidilir? Diyen kişiler, bu numaralı hatları tercih ederek durağa kolay bir şekilde ulaşabilir. Ayrıca C-319 hatlı minibüse binerek de durağa gidebilirsiniz. Bu durak İstanbul’un Anadolu Yakası’nda bulunan Tuzla’nın Aydıntepe Mahallesinde yer almaktadır. Eğer bu durakta inerseniz, Tuzla’dasınız demektir. Bunların yanı sıra bu durak işlek bir bölgededir ve buraya ulaşım oldukça kolaydır. Marmaray’ın geçtiği duraklardan herhangi birine giderek Aydıntepe durağına ulaşabilirsiniz. Sizde size uygun ve kolay gelen ulaşım yöntemini seçerek durağa ulaşım sağlayabilirsiniz.

Aydıntepe Marmaray Gezilecek Yerler

 1. Tuzla sahili,
 2. Tuzla marina,
 3. Tuzla Viaport Marina Alışveriş Merkez,
 4. Viasea Akvaryum,
 5. Viaport Aslan Park,
 6. Tuzla Kamil Abduş Gölü,
 7. Tuzla Belediyesi Şelale Eğitim Parkı,
 8. Planetaryum Gözlem Evi,
 9. Holografik Hayvanat Bahçesi,
 10. Tuzla Kent ve Mübadele Müzesi,
 11. Tuzla İçme ve Kaplıcaları,
 12. Davut Ağa Çeşmesi,
 13. Aydınlı Nişancı Mehmet Paşa Camii,
 14. Tuzla Mercan Koyu.

Aydıntepe Marmaray gezilecek yerler denildiğinde akıllara ilk olarak bu alanlar gelmektedir. Aydıntepe Tuzla’da bulunmaktadır. Tuzla, Marmara Denizi kıyısında konumlanması nedeni ile tarih boyunca denizciler tarafından üst olarak kullanılmıştır. Osmanlı İmparatorluğu’nun son zamanlarına kadar burada Rumlar ve Türkler iç içe yaşamıştır. Tuzla tarihi ve doğal güzellikleri, lezzetli yemekler yapan balık restoranları, eğiti mekanları, şifalı kaplıcaları ve denize girilen koyları ile ziyaretçilerini kendine hayran bırakan bir sahil ilçesidir. Piknik alanlarından, alışveriş merkezlerine kadar her türlü alan Tuzla’da bulunmaktadır. Sizde akıllarda kalıcı yerler görmek, gezerek eğlenmek ve tarihi yerler keşfetmek istiyorsanız, saymış olduğumuz bu mekanları gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

Aydıntepe Marmaray Bilet Ücretleri

Marmaray durakları arasındaki bilet fiyatları ile ilgili bir sıralama yapacak olursak;

 1. Tam bilet 17.70 TL,
 2. Öğrenci bileti 8.64 TL,
 3. Öğretmen ya da yaşlı bileti 12.67 TL.

Bu bilet ücretleri, gidilen durak sayısına göre değişiklik göstermektedir. Gittiğiniz her bir duraktan ek ücret alınmaktadır. Ücretler bazı zamanlarda değişiklik göstermektedir. Bu yüzden en güncel seyahat politikası ve bilet fiyatı için resmi ulaşım kurumunun güncel bilgilerini kontrol etmenizde fayda var.

Aydıntepe Durağından Kaç Dakika

 1. Aydıntepe durağından – Kartal durağına 16 dakika,
 2. Aydıntepe durağından – Pendik durağına 12 dakika,
 3. Aydıntepe durağından – Maltepe durağına 26 dakika.

Söylediğimiz bu süreler tahminidir ve net bilgi içermemektedir. Bu süreler, dış etkenlere ve gecikme zamanlarına göre değişiklik gösterebilmektedir.

Marmaray durakları arasındaki seyahat süresi çoğunlukla 2 ile 4 dakika arasında değişiklik göstermektedir. Belirtmiş olduğumuz bu süreler, yolcuların inip binmesine ve trenlerin sinyal alıp vermesine göre değişiklik göstermektedir. Diğer durakların Güzelyalı durağından kaç dakika olduğunu öğrenmek için resmi ulaştırma kurumunun internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Marmaray ile Aydıntepe'den Halkalı'ya seyahat süresi nedir?

Aydıntepe Marmaray Durağı'ndan Halkalı'ya seyahat süresi, güzergah üzerindeki duraklara bağlı olarak değişiklik göstermekle birlikte genel olarak 36 durak üzerinden yaklaşık olarak ne kadar sürede ulaşılabileceği bilgisi verilebilir. Ancak, tam bir süre belirtilmemiştir.

Hafta sonları Aydıntepe Marmaray Durağı'nda ek seferler hangi saatlerde düzenlenmektedir?

Hafta sonları Aydıntepe Marmaray Durağı'nda ek seferler, gece saat 02:00'ye kadar devam etmekte olup, bu süre zarfında yarım saatlik aralıklarla düzenlenmektedir. Başlama ve bitiş saatleri ise belirtilmiştir: İlk sefer 06:07, son sefer 00:29.

Aydıntepe Marmaray Durağı'nın çalışma saatleri nedir?

Aydıntepe Marmaray Durağı, haftanın her günü açık olup, genel çalışma saatleri sabah 06:07 ile gece 00:29 arasındadır. Özellikle hafta sonları için belirtilen özel bir düzenleme ise gece saat 02:00'ye kadar, yarım saatlik aralıklarla ek seferlerle hizmet vermektedir.

Hangi Durak
Hangi Durakhttps://hangidurak.com
HangiDurak.com editörü olarak Marmaray kullanıcıları için özel içerikler üretiyor ve bilgi veriyorum. Marmaray durakları, sefer saatleri, bilet ücretleri gibi daha birçok konuda bilgilendirici yazılar hazırlayarak sizlere sunuyorum. Aynı zamanda Marmaray'ın 43 durağı hakkında tek tek inceleme yazısı yazarak durak hakkında bilgileri de sizlere site üzerinden yazdığım yazılarda paylaşıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz