Çarşamba, Haziran 12, 2024
Ana SayfaDurak DetayPendik Marmaray Durağı

Pendik Marmaray Durağı

Pendik Marmaray durağı binlerce kişi tarafından ulaşım amacıyla tercih ediliyor. Raylı sistem üzerinden sağlayan hat uygun fiyatlıyla birçok kişinin beğenisini kazanıyor. Pendik Marmaray Durağı, İstanbul Pendik ilçesi Yenimahallede Kaynarca ve Yunus İstasyonları arasında yer alıyor. Gebze’den 12. durak, Halkalı’dan ise 32. durak olarak bulunuyor. Şehir içerisinde uygun fiyatlara yolculuk yapmak isterseniz bu hattan yararlanabilirsiniz.

Pendik Durağı Özellikleri

ÖzellikDeğer
Yapı TürüHemzemin 🏢
OtoparkEvet 🚗
Bisiklet AltyapısıEvet 🚲
Engelli ErişimiEvet ♿

Marmara durağı Pendik üzerinden İstanbul halkına hizmet veriyor. Hattı kullanarak şehirde birçok noktayı ziyaret edebilirsiniz. Pendik Marmaray durağı özellikle yoğun ulaşım trafiğine sahip bölgelerden bir tanesidir.

TCDD tarafından yapılan istasyon 2019 yılından bu yana hizmet veriyor. Anadolu Yakası’nda yer alan bu durak, Gebze-Harem istikametinde yolcu taşımacılığına devam ediyor. Pendik Marmaray durağı aktarma yapmadan taşımacılık desteğini veriyor. Duraklar arası bulunan mesafenin çok az olması da dilediğiniz noktaya ulaşmanızı sağlıyor.

06:00 ve 06:07’de hizmet vermeye başlayan metrobüs durağı Pendik üzerinden geçiyor. İlçe üzerinde son Marmaray seferi ise saat 23:45’te tamamlanıyor. Pendik Kadıköy Marmaray Durağı üzerinden isterseniz farklı noktalara aktarmada gerçekleştirebilirsiniz. Ulaşımının kolay olması nedeniyle yolcular metrobüs durağından inerek Marmaray hattına geçiş yapabiliyor. Pendik Durağı her gün 06:02 – 23:59 saatleri arasında hizmet veriyor.

Pendik Marmaray Durağına Nasıl Gidilir?

İstanbul’da yaşayan vatandaşların büyük bir bölümü Pendik Marmaray hattını tercih ediyor. Gebze ile Harem arasında mekik dokuyan bu hat ile istediğiniz mesafeye gidebilirsiniz. Ulaşımı kolay hatlardan biri olan Pendik her yaştan kişi ulaşım desteği veriyor. Şehir içerisinde hızlı ve ekonomik bir ulaşım için Marmaray hattını kullanabilirsiniz. Pendik durağına nasıl gidilir? Bu hatta ulaşabilmeniz için aşağıda bulunan otobüs seferlerini kullanabilirsiniz.

 • 133T
 • 16D
 • KM24
 • KM27

Otobüsleri kullanarak Pendik durağına varabilirsiniz. 06:00 ve 06:07’de kakan Marmaray şehir içinde birçok noktaya uğramaktadır. İstasyona gitmek için, bu duraktan geçen otobüslerden destek alabilirsiniz.

Pendik ilçesine yapılacak olan yolculuk hatları farklı güzergahlardan ve noktalardan hareket edebiliyor. Şehir içi ulaşımı tercih eden birçok yolcu İETT otobüs hatlarını kullanıyor. Marmaray hattını kullanmayı düşünenler isteyenler toplu taşıma araçlarından da yararlanıyor. Metrobüs durağından indikten sonra yürüme mesafesi ile Marmaray durağına ulaşabilirsiniz.

Pendik Marmaray Gezilecek Yerler

Pendik Marmaray hattını kullandığınız zaman şehrin özel noktalarını da ziyaret edebilirsiniz. Tarih ve kültür şehri İstanbul’da sizleri hayran bıraktıracak yerler bulunuyor. Pendik Marmaray gezilebilecek yerler;

 • Aydos Kalesi,
 • Bizans Mezarlığı,
 • Burla Biraderler Korusu-Latin Kilisesi,
 • Yahya Kilisesi,
 • Sultan Konağı olarak sıralanmıştır.

Binlerce kişi Pendik üzerinde bu hattı kullanarak güvenli ve ekonomik bir yolculuk gerçekleştiriyor.

Pendik Marmaray Bilet Ücreti

Marmaray bilet fiyatları yolcunun durumuna göre değişiklik göstermektedir. Pendik Marmaray bilet ücreti ne kadar? Bu hattı kullanacak kişilerin ödeyecekleri bilet miktarları şu şekildedir;

 • Öğrenci İndirimi: ₺4,83
 • Tam Bilet: ₺9,90 olarak belirlenmiştir.

Marmaray hattı üzerinde açıklanan bilet fiyatları TCDD tarafından yedi durak için geçerlidir. Eğer yolcuğunuz yedi duraktan fazlaysa her geçeceğiniz durak için ek ücret ödemeniz gerecektir. Ayrıca yazımızda verilen bilet fiyatlarının düzenli olarak güncellendiğini de unutmamanız gerekir.

Pendik Durağından Kaç Dakika?

Pendik üzerinden hatta binerek şehrin birçok yerine ulaşım sağlayabilirsiniz. Marmaray durakları arası 2-4 dakika olarak hesaplanmıştır. Bu kısa süre sayesinde birçok noktaya hızlı bir şekilde varabilirsiniz. Pendik üzerinde en çok kullanılan hatlar arasındaki mesafeleri şu şekilde sıralayabilirsiniz.

 • Pendik durağından – Kartal durağına 10 dakika
 • Pendik durağından – İçmeler durağına 16 dakika
 • Pendik durağından – Maltepe durağına 24 dakikada erişebilirsiniz.

Pendik Marmaray duraklarını kullanarak İstanbul üzerinde ulaşım problemlerinizin önüne geçebilirsiniz.

Pendik Marmaray Durağı'ndan Halkalı'ya seyahat ne kadar sürer?

Pendik Marmaray Durağı'ndan Halkalı'ya seyahat yaklaşık olarak 1 saat 15 dakika sürmektedir. Ancak seyahat süresi yoğunluğa, trenin hızına ve diğer faktörlere bağlı olarak değişebilir.

Pendik Marmaray Durağı'ndan Gebze'ye nasıl gidilir?

Pendik Marmaray Durağı'ndan Gebze'ye gitmek için Marmaray trenlerini kullanabilirsiniz. Pendik'ten kalkan trenlerle Gebze istasyonuna doğrudan seyahat edebilirsiniz. Tren saatleri ve güzergahlarını dikkate alarak seyahat planınızı yapabilirsiniz.

Pendik Marmaray Durağı'ndan en yakın turistik nokta hangisidir?

Pendik Marmaray Durağı'ndan en yakın turistik nokta Pendik Sahili'dir. Sahil boyunca yürüyüş yapabilir, deniz manzarası eşliğinde dinlenebilir ve çeşitli restoranlarda yöresel lezzetleri deneyebilirsiniz.

Hangi Durak
Hangi Durakhttps://hangidurak.com
HangiDurak.com editörü olarak Marmaray kullanıcıları için özel içerikler üretiyor ve bilgi veriyorum. Marmaray durakları, sefer saatleri, bilet ücretleri gibi daha birçok konuda bilgilendirici yazılar hazırlayarak sizlere sunuyorum. Aynı zamanda Marmaray'ın 43 durağı hakkında tek tek inceleme yazısı yazarak durak hakkında bilgileri de sizlere site üzerinden yazdığım yazılarda paylaşıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz