Pazar, Haziran 16, 2024
Ana SayfaDurak DetayKüçükyalı Marmaray Durağı

Küçükyalı Marmaray Durağı

Küçükyalı Marmaray durağı İstanbul’un Maltepe ilçesinde yer almaktadır. İstanbul’un Anadolu Yakası’nda yer alan Maltepe semtinde bulunan Küçükyalı Marmaray durakları İdealtepe ve Bostancı durakları arasında yer alır. Gebze’den başladığında 21.durak olan Küçükyalı Marmaray durağı, Halkalı başlangıç noktasından 23.duraktır.

Küçükyalı Marmaray Durağı Nerede? Yol Tarifi

Küçükyalı Durağı Özellikleri

ÖzellikDeğer
Yapı TürüHemzemin 🏢
OtoparkHayır 🚗
Bisiklet AltyapısıEvet 🚲
Engelli ErişimiEvet ♿

İstanbul’un Maltepe ilçesinde yer alan Küçükyalı Marmaray durağı TCDD’ye ait hemzemin bir tren istasyonudur. 2013’te hizmete kapatılan Küçükyalı Marmaray durağı 2019 yılında yeniden hizmete açılmaktadır. Küçükyalı Marmaray durağında otopark imkânı bulunmamaktadır. Marmaray toplu taşıma aracını kullananlar Küçükyalı semtinin sahilinde yer alan cep otoparklarını kullanmayı tercih edebilir. Engelli kişiler ve bisiklet kullanıcıları için özel bir alt yapısı bulunmayan Küçükyalı Marmaray durağı yaya olarak toplu taşıma kullanan kişiler için uygundur.

Küçükyalı Marmaray Durağına Nasıl Gidilir?

 • 130Ş
 • 16A
 • 16D
 • 17
 • 4
 • M4
 • M8
 • B1
 • C-50
 • C-308

İstanbul’da Marmaray toplu taşıma aracını kullanmak isteyenlerin yakından merak ettiği bir konu olarak Küçükyalı Marmaray durağına nasıl gidilir? İstanbul’un Maltepe semtinde yer alan Küçükyalı Marmaray durağına gitmek için metro, tren, otobüs ve dolmuş toplu taşıma araçlarını kullanabilirsiniz. İETT otobüsleri, metro ve minibüs hatlarından farklı güzergahlardan hareket ederek Küçükyalı durağına ulaşım sağlayabilirsiniz. Metro ile Küçükyalı Marmaray durağına gitmek için M4 Kadıköy-Sabiha Gökçen Havalimanı ve M8 Bostancı-Dudullu- Parseller metro hattını tercih edebilirsiniz. İETT otobüsleri ile Küçükyalı Marmaray durağına gitmek için 130Ş Şifa Mahallesi-Kadıköy, 16A Pendik-Üsküdar, 16D Altkaynarca-Pendik/Kadıköy, 17 Pendik-Kadıköy ve 4 Maltepe Sahil- Kadıköy hatlarını kullanabilirsiniz. Metro ile Küçükyalı Marmaray durağına gitmek için B1 Halkalı-Gebze metro hattını tercih edebilirsiniz. Minibüs ile Küçükyalı Marmaray durağına giderken C-50 ve C-308 dolmuş hattını kullanabilirsiniz.

Küçükyalı Marmaray Gezilecek Yerler

 • Küçükyalı Arkeopark
 • Bryas Sarayı
 • Satyros Manastırı

Küçükyalı Marmaray durağı çevresinde gezilecek birçok tarihi ve doğal güzellik alanı bulunmaktadır. İstanbul’un sevilen semtlerinden biri olan Maltepe’de yer alan Küçükyalı Marmaray durağı gezilecek yerler listesinde ilk sırada Küçükyalı Arkeopark bulunmaktadır. Bizans döneminden kalma tarihi bir yapı olarak Küçükyalı Arkeopark toplu taşıma kullanıcıları tarafından tarihi bir gezi fırsatı sunar. Küçükyalı Marmaray durağı çevresinde yer alan tarihi yapılar rotasının ikinci ismi olarak Bryas Sarayı öne çıkar. İstanbul’da tarihi bir gezi yapmak isteyen kişiler Küçükyalı Marmaray durağına yakın Bryas Sarayı’nı ziyaret edebilir. Bizans dönemine ait bir saray olarak öne çıkan Bryas Sarayı, İstanbul içinde yer alan önemli tarihi yapılar arasında yer alır. Küçükyalı Marmaray durağı çevresinde yer alan bir diğer önemli tarihi yapı Satyros Manastırı’dır. Gezi rotanızı Satyros Manastırı’na çevirdiğinizde Bizans Dönemi’ne ait ve İslamiyet esintilerine yer veren bir saray yapısı görebilirsiniz.

Küçükyalı Marmaray Bilet Ücreti

Marmaray bilet ücretleri yolculuk mesafesine göre farklılık gösterir. 7 Durağa kadar yapılan yolculuklarda standart bilet ücretleri alınır. 7 durağın üzerinde yapılan yolculuklarda ek ücret alınır. 7 durak içeren Küçükyalı Marmaray 1 kişi kaç tl?

 • Tam bilet: 15 TL
 • Öğretmen ve yaşlı indirimi: 10,74
 • Öğrenci: 7,32 TL’dir.

Küçükyalı Durağından Kaç Dakika

Marmaray durakları arasında ortalama yolculuk süresi 2-4 dakika aralığındadır. Ortalama olarak belirtilen bu süre yolcuların inme-binme süresi ve metronun sinyali gibi faktörlere bağlı olarak değişiklik gösterir. Bostancı Marmaray durağından 3 dk süren yolculuk İdealtepe Marmaray durağından Küçükyalı Marmaray durağına ortalama 2 dk sürer.

 • Gebze Marmaray durağı- Küçükyalı Marmaray durağı 43 dk
 • Halkalı Marmaray durağı – Küçükyalı Marmaray durağı 1 saat 8 dk
 • Bostancı Marmaray durağı – Küçükyalı Marmaray durağı 19 dk’dır.
Hangi Durak
Hangi Durakhttps://hangidurak.com
HangiDurak.com editörü olarak Marmaray kullanıcıları için özel içerikler üretiyor ve bilgi veriyorum. Marmaray durakları, sefer saatleri, bilet ücretleri gibi daha birçok konuda bilgilendirici yazılar hazırlayarak sizlere sunuyorum. Aynı zamanda Marmaray'ın 43 durağı hakkında tek tek inceleme yazısı yazarak durak hakkında bilgileri de sizlere site üzerinden yazdığım yazılarda paylaşıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz