Cumartesi, Haziran 15, 2024
Ana SayfaDurak DetayKaynarca Marmaray Durağı

Kaynarca Marmaray Durağı

Kaynarca Marmaray durağı İstanbul’un Pendik ilçesinde yer almaktadır. TCDD kapsamında hemzemin bir tren istasyonu olan Kaynarca metro durağı Marmaray Pendik ve Tersane durakları arasında bulunmaktadır. Gebze başlangıç noktasından hareket edildiğinde 11.durakta yer alan Kaynarca Marmaray durağı Halkalı Marmaray durağına olan mesafesi 33 duraktır.

Kaynarca Marmaray Durağı Nerede? Yol Tarifi

Kaynarca Durağı Özellikleri

ÖzellikDeğer
Yapı TürüHemzemin 🏢
OtoparkHayır 🚗
Bisiklet AltyapısıEvet 🚲
Engelli ErişimiEvet ♿

TCDD hemzemin bir tren istasyonu olan Kaynarca Marmaray durağında otopark imkânı bulunmamaktadır. Kaynarca Marmaray durağına gelip aracını park etmek isteyen kişiler, yakındaki özel ve belediye otopark alanlarını kullanabilir. Engelli erişimi alanında bir hizmet vermeyen Kaynarca Marmaray durağı bisiklet alt yapısına da sahip değildir.  Kaynarca Marmaray durağı yaya ve toplu taşıma kullanımına odaklanan bir ulaşım lokasyonudur.

Kaynarca Marmaray Durağına Nasıl Gidilir?

 • 132V
 • 133AK
 • 133K
 • 133KT
 • 133T
 • 16D
 • B1

İstanbul’un popüler toplu taşıma araçları arasında yer alan Marmaray güzergahında Kaynarca Marmaray durağına gitmek için tercih edebileceğiniz birçok toplu taşıma yöntemi bulunur. Sık merak edilen konular arasında yer alan Kaynarca Marmaray durağına nasıl gidilir? Kaynarca Marmaray durağına gitmek için İETT otobüs ve metro toplu taşıma araçlarını tercih edebilirsiniz. İETT otobüsleri ile Kaynarca Marmaray durağına gitmek için 132V Yenidoğan/Sultanbeyli Devlet Hast. – Pendik YHT, 133AK Tepeören – Kartal, 133K Kurtköy Sanayi Mahallesi/Kavakpınar – Kartal, 133KT Aydınlı Toki Konutları – Kartal, 133T Deniz Harp Okulu – Maltepe Peronlar ve 16D Altkaynarca/Pendik – Kadıköy hattı kullanılır. Metro hattı ile Kaynarca Marmaray durağına gitmek isteyenler B1 Halkalı – Gebze hattını tercih edebilir.

Kaynarca Marmaray Gezilecek Yerler

Kaynarca Marmaray durağına yolculuk yapan kişiler için görülmeye değer birçok yer bulunmaktadır. İstanbul’un Anadolu Yakası’nda yer alan Pendik ilçesinde Kaynarca Marmaray durağında görülmeye değer birçok tarihi yapı yer almaktadır. Kaynarca Marmaray durağı gezilecek yerler şöyle sıralanabilir;

 • Pendik sahili
 • Aydos Kalesi
 • Göçbeyli Köyü
 • İBB Pendik Doğu Parkı
 • Kuş Parkı
 • Viaport Lunapark

İstanbul’da tarihi ve kültürel turizm deneyimi yaşamak isteyen kişiler Pendik sahilini ziyaret edebilir. Sevdiklerinizle birlikte keyifli bir yürüyüş ve bisiklet gezisi yapmak için Pendik sahili doğru bir gezi rotası oluşturabilir. Kaynarca Marmaray durağının yakınlarında yer alan bir diğer önemli tarihi kalıntı Aydos Kalesi’dir. Doğu Roma döneminde inşa edilen yapıyı ziyaret ederek kültürel bir turizm deneyimi yaşayabilirsiniz. Göçbeyli Köyü, İBB Pendik Doğu Parkı ve Kuş Parkı Kaynarca Marmaray durağına yakın tabiat harikası alanlardan biridir. Viaport Lunapark ise aileniz ve arkadaşlarınızla eğlenceli vakit geçirmek için tercih edebileceğiniz bir lokasyon olabilir.

Kaynarca Marmaray Bilet Ücreti

Kaynarca Marmaray durağından hareket ederek yapacağınız 7 duraklık seyahatin bilet ücretleri şöyledir;

 • Tam bilet: 15 TL
 • Öğrenci: 7,32 TL
 • Yaşlı ve Öğretmen indirimi: 10,74 TL’dir.

Marmaray bilet ücretleri yapılan yolculuk mesafesine göre farklılık gösterir. Marmaray ile yapılan yolculuklar 7 durağın üzerinde ise ek ücrete tabi tutulabilir. Fakat yolculara 7 durak olarak belirtilen yolculuklar için standart bilet ücretleri iletilir.

Kaynarca Durağından Kaç Dakika

Marmaray durakları arasında ortalama olarak 2-4 dk yolculuk sürer. Ortalama olarak belirtilen duraklar arası süre tahmini olarak belirtilmektedir. Peki, Kaynarca Marmaray durağı kaç dk sürüyor? Kaynarca Marmaray durağı ile en yakın iki Marmaray durağı olan Tersane ve Pendik arasında 3-4 dk yolculuk süresi bulunmaktadır. Kaynarca Marmaray durağı ile diğer Marmaray durakları arasında olan yolculuk süreleri şöyledir;

 • Bostancı Marmaray durağı ile Kaynarca Marmaray durağı arasında 26 dk
 • Kadıköy Marmaray durağı ile Kaynarca Marmaray durağı arasında 31 dk
 • Gebze Marmaray durağı ile Kaynarca Marmaray durağı arasında 18 dk
 • Halkalı Marmaray durağı ile Kaynarca Marmaray durağı arasında 66 dk
 • Yenikapı Marmaray durağı ile Kaynarca Marmaray durağı arasında 35 dk
 • Sirkeci Marmaray durağı ile Kaynarca Marmaray durağı arasında 41 dk yolculuk süresi bulunmaktadır.

Kaynarca Marmaray Durağı nerede konumlanmaktadır?

Kaynarca Marmaray Durağı, İstanbul'un Anadolu Yakası'nda, Pendik ilçesi Kaynarca Mahallesi'nde yer almaktadır. Bu durağa İstanbul-Haydarpaşa - Ankara demiryolu üzerinde ulaşım sağlanmaktadır.

Kaynarca Marmaray Durağı'ndan hangi güzergâhlar üzerinden seferler yapılır?

Kaynarca Marmaray Durağı'ndan batı yönünde Pendik, Bostancı, Söğütlüçeşme, Yenikapı, Bakırköy ve Halkalı istikametlerine; doğu yönünde ise Gebze istikametine seferler düzenlenmektedir. Bu durak, İstanbul'un farklı bölgeleri arasında önemli bir ulaşım bağlantısı sağlamaktadır.

Kaynarca Marmaray Durağı'nın işletme saatleri nedir?

Kaynarca Marmaray Durağı, 06:00 ile 00:45 saatleri arasında 15 dakikada bir sefer düzenlenmektedir. Bu saat aralığında düzenli bir şekilde yolculara hizmet vermektedir.

Hangi Durak
Hangi Durakhttps://hangidurak.com
HangiDurak.com editörü olarak Marmaray kullanıcıları için özel içerikler üretiyor ve bilgi veriyorum. Marmaray durakları, sefer saatleri, bilet ücretleri gibi daha birçok konuda bilgilendirici yazılar hazırlayarak sizlere sunuyorum. Aynı zamanda Marmaray'ın 43 durağı hakkında tek tek inceleme yazısı yazarak durak hakkında bilgileri de sizlere site üzerinden yazdığım yazılarda paylaşıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz