Salı, Haziran 11, 2024
Ana SayfaDurak DetayHalkalı Marmaray Durağı

Halkalı Marmaray Durağı

Halkalı Marmaray durağı, Avrupa Yakasındaki ilk Marmaray durağıdır. Halkalı – Gebze arasında gidecek olan trenin ilk durağı olarak bilinmektedir. Gebze durağından başlandığında 43. durak yani son duraktır. Avrupa yakasındaki ilk Marmaray durağıdır. Halkalı durağı, Küçükçekmece ilçesine bağlıdır.

Halkalı Durağı Nerede? Yol Tarifi

Yukarıdaki bölümde Halkalı Marmaray durağının haritadaki konumunu kolayca görebilirsiniz. Bu harita yardımıyla direkt olarak telefonunuzdan navigasyon ile yol tarifi oluşturabilirsiniz. Aynı zamanda Halkalı durağı çevresindeki imkanları da görüntüleyebilirsiniz.

Halkalı Durağı Özellikleri

Marmaray duraklarındaki özel imkanlar duraklar arasında değişiklik gösterebilmektedir. Eğer ki özel bir şeye ihtiyacınız varsa bunu durak bilgilerinden öğrenebilirsiniz.

⭐️ Özellikler🅾️ Değerler
Yapı TürüYer altı
🚗 OtoparkEvet
🚲 Bisiklet AltyapısıEvet
🦽 Engelli ErişimiEvet

Yukarıdaki tabloda Halkalı Marmaray durağının bazı özellikleri yer almaktadır. Eğer ki Otopark gibi bir seçenek arıyorsanız Halkalı durağında bu özellik veya imkan bulunmamaktadır.

Halkalı Marmaray Durağına Nasıl Gidilir?

Halkalı marmaray durağına otobüs ve aktarma olarak tren hattını kullanmanız mümkündür. İşte halkalı marmaray durağı yakınına gitmek için kullanabileceğiniz iett otobüs hatları;

 • 89A
 • MR40
 • MR50
 • MR51

bu otobüs hatlarını kullanarak Halkalı Marmaray durağına ulaşım sağlamanız mümkündür. Eğer ki tren hattı kullanmak isterseniz;

 • M1B Yenikapı-Halkalı
 • Yüksek Hızlı Tren

seçeneklerini kullanabilirsiniz.

Halkalı Marmaray Gezilecek Yerler

Marmaray duraklarına yakın gezilecek yerler olabilmektedir. Halkalı marmaray durağının çevresinde de bazı popüler ve gezilebilecek yerler bulunmaktadır.

 • Bathonea Arkeolojik Kazı Alanı,
 • Halkalı Ziraat Okulu,
 • Roma Köprü Kalıntısı,
 • Yarımburgaz Mağaraları,

gibi yerler İstanbuldakilerin ve dışarıdan gelenlerin Halkalı marmaray durağına yakın gezip görebileceği yerlerdir. Çok sık ziyaretçi kabul eden Halkalı durağına yakın bu yerleri gezebilir ve kültürel aktiviteler gerçekleştirebilirsiniz.

Halkalı Marmaray Bilet Ücreti

Eğer ki Halkalı durağından başlayıp 7 duraklık bir ilerlemeye yapacaksanız ücret sabittir. Aşağıda Marmaray Halkalı’dan 7 durağa kadar ödemeniz gereken ücret yer almaktadır;

 • Tam: ₺15,00
 • Öğrenci İndirimli: ₺7,32
 • Öğretmen / Yaşlı: ₺10,74

Eğer 7 duraktan fazla yolculuk yapacaksanız ücret durak sayısına göre değişmektedir. Bu nedenle durak sayısına göre ücret hesaplama işlemi yapmanız gerekmektedir. Aşağıda örnek olarak Halkalı – Yenikapı arasında yapacağınız yolculuğun ücret hesaplaması yer almaktadır;

ToplamMesafeSüre
12 Durak21 km32 dk
Tam ÜcretÖğrenci ÜcretSosyal Ücret
19.29 ₺9.02 ₺13.3 ₺
Tam İadeÖğrenci İadeSosyal İade
13.91 ₺5.98 ₺9.84 ₺

Bu tablo Halkalı durağından binen bir yolcunun Yenikapı durağında inmesi durumunda ödemesi gereken bilet ücretini yansıtmaktadır.

Halkalı Durağından Kaç Dakika?

Halkalı durağından Marmarayın diğer duraklarına kaç dakikada gideceğini merak etmeniz oldukça normaldir. Marmaray’da her durak arası ortalama 2-4 dakika arasında sürmektedir. Tabii ki bu olağan dışı durumlar ve sinyal alıp verme gibi işlemler dışındadır. Halkalı durağından örnek bazı duraklara varış süresi aşağıda yer almaktadır;

 • Halkalı’dan Yenikapı durağına 32 dakika
 • Halkalı’dan Bostancı durağına 56 dakika
 • Halkalı’dan Kartal durağına 77 dakika
 • Halkalı’dan Tuzla durağına 98 dakika

gibi örnek süreler verilebilir. Bu süreler gidişata göre anlık olarak değişebilir. Bazı teknik aksaklıklar bu sürelerin artmasına sebebiyet verebilir.

Halkalı Marmaray kaçta kalkıyor?

Halkalı'dan en erken kalkan marmaray treni saat 05:58'de hareket etmektedir. Son tren ise 22:58 saatinde hareket eder.

Halkalı marmaray ne kadar sürüyor?

Marmaray'da en uzun mesafe 115 dakika sürmektedir. Halkalıdan başlayan bir tren duraklar arasında ortalama 3 dakika zaman harcar.

Marmaray halkalı kaç durak?

Marmaray Halkalı - Gebze arasındaki yolculuk toplam 43 durakla tamamlanmaktadır.

Hangi Durak
Hangi Durakhttps://hangidurak.com
HangiDurak.com editörü olarak Marmaray kullanıcıları için özel içerikler üretiyor ve bilgi veriyorum. Marmaray durakları, sefer saatleri, bilet ücretleri gibi daha birçok konuda bilgilendirici yazılar hazırlayarak sizlere sunuyorum. Aynı zamanda Marmaray'ın 43 durağı hakkında tek tek inceleme yazısı yazarak durak hakkında bilgileri de sizlere site üzerinden yazdığım yazılarda paylaşıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz