Çarşamba, Haziran 12, 2024
Ana SayfaDurak DetaySuadiye Marmaray Durağı

Suadiye Marmaray Durağı

Suadiye Marmaray durağı, Haydarpaşa – Ankara demiryolu üzerinde bulunur. İstanbul’da hizmet veren metrobüslerin durakları arasında Suadiye yer alıyor ve Gebze’den 23. Durak, Halkalı’dan ise 21. durak olarak hizmet veriyor.Suadiye metrobüs durağına gitmek için Kadıköy’ün herhangi bir metrobüs durağını kullanabilirsiniz.

Suadiye Marmaray Durağı Nerede? Yol Tarifi

Suadiye Durağı Özellikleri

ÖzellikDeğer
Yapı TürüHemzemin 🏢
OtoparkHayır 🚗
Bisiklet AltyapısıEvet 🚲
Engelli ErişimiEvet ♿

Suadiye Marmaray Durağı kolay kullanımı nedeniyle insanların tercih ettiği yerlerden bir tanesidir. Suadiye Marmaray durağı, Marmaray hatları arasındaki yer alan tüm seferlerde öne çıkıyor. Kadıköy tarafından binildiği zaman yedinci sırada yer alan Suadiye durağı, Bostancı durağından sonra geliyor. Erenköy’den bindiğiniz zaman bir durak sonra Suadiye durağına varabilirsiniz. Suadiye Marmaray durağı merkezi konumu nedeniyle dolmuş ve otobüs duraklarına da yürüme mesafesindedir.

Suadiye Marmaray Durağı Anadolu Yakası’nda aktarma gerçekleştirmek tercih edilebilir. Bu hattı kullanarak seyahat etmek isteyen kişilerin merak ettiği konular arasında marmaray sefer saatleri bulunuyor. Marmaray üzerinde günde yüzbinlerce İstanbullu farklı noktalara hızlı bir şekilde ulaşım gerçekleştiriyor. Özellikle mesai saatleri içerisinde sefer sayıları daha da artıyor.

Suadiye Marmaray Durağına Nasıl Gidilir?

Suadiye Marmaray durağı Bağdat Caddesi’ne yakın bir konumda bulunuyor. Marmaray’da Suadiye duraklarından geçen bir sefere bindiğiniz zaman Suadiye durağında inmeniz gerekiyor. İstasyon çıkışında yürüme mesafesinde yer alan Bağdat Caddesi’ne kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Marmaray sahip olduğu durakları nedeniyle tercih ediliyor. Suadiye durağına nasıl gidilir? Bu hatta gidebilmeniz için;

  • 10
  • 129T
  • 16D
  • 17 2 hatlarını kullanabilirsiniz.

Suadiye Marmaray durağından Halkalı yönüne doğru saat 06:00 ve 06:07’de ulaşım başlıyor. İstasyona gitmek için, bu duraktan geçen Bağdat caddesi otobüslerinden yararlanabilirsiniz. Suadiye’ye giden bu hatlar, farklı güzergahlardan ve noktalardan hareket eden yolculara destek veriyor.

Suadiye Marmaray durağı toplu taşıma araçlarına da yakındır. Metrobüs durağından indikten sonra iki dakikalık bir yürüme mesafesi ile Suadiye Marmaray durağına geçebilirsiniz. Metrobüs durağına yürüme mesafesindeki konumu nedeniyle hat sıklıkla ulaşımda kullanılmaktadır. Anadolu Yakası bölgesinde ulaşımına devam edecek kişiler kısa süre içerisinde ulaşım için Marmaray’dan destek alabilir.

Suadiye Marmaray Gezilecek Yerler

Halkalı ve Bakırköy yönüne ilk Marmaray saat 06:05 ve 06:12’de hareket ediyor. Marmaray hattı en son saat 23:42’de hareket ediyor. bu hattı kullandığınız zaman çok özel yerleri de görme şansı bulunuyorsunuz. Suadiye Marmaray gezilebilecek yerleri şu şekilde sayabiliriz;

  • Suadiye Camii

Her gün 06:01 – 23:53 saatleri arası açık olan hat hafta sonları gece saat 02:00’ye kadar hizmet veriyor. Marmaray durağını kullanarak sizde tarihi ve kültürel yerlere keyifli bir gezi gerçekleştirebilirsiniz. İstanbul’un tarih kokan atmosferinde çok özel gezi noktalarında yerinizi alabilirsiniz.

Suadiye Marmaray Bilet Ücreti

2023 yılında Suadiye Marmaray bilet ücreti ne kadar? şu şekildedir:

  • Tam Bilet: ₺4,83
  • Öğrenci İndirimi: ₺9,90 olarak açıklanmıştır.

Yukarıda yer alan ücretler yedi durak için geçerlidir. Yedi duraktan sonra her durak için ücret ödemeniz gerekecektir.

Suadiye Durağından Kaç Dakika?

Suadiye durağı üzerinden İstanbul’un birçok noktasına erişim sağlayabilirsiniz. Marmaray durakları arasındaki varış sürelerinin kısa olması bu konuda ciddi bir avantaj sağlamaktadır. En çok kullanılan Marmaray hatları;

  • Suadiye durağından – Küçükyalı durağına 24 dakika
  • Suadiye durağından – İdealtepe durağına 32 dakika
  • Suadiye durağından – Başak durağına 40 dakika kadar sürmektedir.

İstanbul’un önemli ulaşım hatlarından biri olan Marmaray üzerinden dilediğiniz noktaya gidebilirsiniz. Suadiye Marmaray durakları ile şehri ekonomik fiyatlara gezebilirsiniz.

Hangi Durak
Hangi Durakhttps://hangidurak.com
HangiDurak.com editörü olarak Marmaray kullanıcıları için özel içerikler üretiyor ve bilgi veriyorum. Marmaray durakları, sefer saatleri, bilet ücretleri gibi daha birçok konuda bilgilendirici yazılar hazırlayarak sizlere sunuyorum. Aynı zamanda Marmaray'ın 43 durağı hakkında tek tek inceleme yazısı yazarak durak hakkında bilgileri de sizlere site üzerinden yazdığım yazılarda paylaşıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz