Çarşamba, Haziran 12, 2024
Ana SayfaDurak DetayFeneryolu Marmaray Durağı

Feneryolu Marmaray Durağı

Feneryolu Tren İstasyonu en sık tercih edilen Marmaray hatlarından bir tanesidir. İstanbul’un Anadolu Yakası’nda, Feneryolu Mahallesi’nde yer alan bu istasyon günümüzde de hizmet veriyor. Feneryolu Marmaray durağı, İstanbul’un bir ucundan diğer ucuna ulaşmanızı sağlayan duraklardan bir tanesidir.

Feneryolu Marmaray Durağı Nerede? Yol Tarifi

Feneryolu Durağı Özellikleri

ÖzellikDeğer
Yapı TürüHemzemin 🏢
OtoparkHayır 🚗
Bisiklet AltyapısıEvet 🚲
Engelli ErişimiEvet ♿

Feneryolu metrobüs durağına gitmek için Kadıköy’ün herhangi bir metrobüs durağını kullanmanız yeterlidir. İstanbul-Haydarpaşa – Ankara demiryolu üzerinde yer alan istasyon Eylül 1872’de hizmete girmiştir. Günümüzde ise Marmaray hattı olarak hizmet veren bu durak binlerce kişi tarafından tercih ediliyor. Feneryolu’ndan İstanbul’un farklı bir noktasına gitmek isteyenler Feneryolu Marmaray Durağı nerede sorusunu da merak ediyor. Feneryolu Marmaray Durağı Kadıköy’den binmeniz durumunda yedinci İstasyonda hizmet veriyor. Yürüyerek Feneryolu İstasyonu’na ulaşmak isteyenler Bağdat Caddesi’ni kolaylıkla kullanabiliyor.

TCDD tarafından yenilendikten sonra 2019’da tekrar hizmete giren istasyon, TCDD Taşımacılık tarafından işletilmektedir. Feneryolu Marmaray Durağı Anadolu Yakası’nda yer alan hat aktarma konusunda da insanlara yardımcı oluyor.

Feneryolu Marmaray Durağına Nasıl Gidilir?

Feneryolu Marmaray Durağı yol tarifini kullanarak hatta kolayca erişebilirsiniz. Avrupa Yakası’ndan geliyorsanız Ataköy ya da Bakırköy Marmaray Durağı’ndan binilerek direkt Feneryolu durağında gidebilirsiniz. Kadıköy’den gelecek kişiler ise Kadıköy Marmaray durağını kullanarak yedi durak sonra Feneryolu’na ulaşabiliyor.

Türkiye’nin en yoğun nüfuslu şehirleri arasında bulunan İstanbul Marmaray hattı ile ulaşım noktasında sorun yaşayanlara destek veriyor. Şehirde bir yerden başka bir yere ulaşımda farklı alternatifler bulunuyor. Marmaray sahip olduğu durakları nedeniyle ulaşım kolaylığını da bu alanda verebiliyor. Halkalı yönüne ilk Marmaray saat 06:04 ve 06:12 saatinde kalkıyor. Bu yönde son Marmaray saat 23:49’da hareket ediyor.

Feneryolu Durağı her gün 06:04 – 23:49 saatleri arasında seferlerine başlıyor. Hafta sonları gece saat 02:00’ye kadar Feneryolu’ndan ek seferler konuluyor. Feneryolu’ye giden bu hatların tamamı farklı güzergahlardan ve noktalardan hareket eden yolculara destek veriyor. İstasyonun yakınından geçen İETT Otobüsleri;

 • 14B
 • 14ÇK
 • 14ES
 • 16D
 • 19F olarak sıralanmıştır.

Feneryolu Marmaray durağından başka bir raylı sisteme aktarma gerçekleştirilmemektedir. Duraktan indikten sonra iki dakikalık bir yürüme mesafesi ile buraya hatta ulaşabilirsiniz.

Feneryolu Marmaray Gezilecek Yerler

Hızlı bir şekilde ulaşım sağlamak isterseniz Marmaray hattını kullanabilirsiniz. Marmaray’da sefer sayıları hafta içi ve hafta sonu değişiklik gösterebiliyor. Yoğunluğun olduğu saatlerde 10 dakikada bir sefer yapılıyor. Yoğunluğun az olduğu zamanlarda sefer aralığı 15-20 dakikaya kadar uzayabiliyor. İstanbul‘u doğusunda Halkalı’dan başlayarak Gebze ilçesine kadar giden 76,6 km’lik Marmaray hattı ile çok özel yerleri de ziyaret edebilirsiniz. Feneryolu Marmaray hattı ile gezilebilecek yerler şu şekildedir;

 • Haldun Taner Müze Evi,
 • Recai Yahya Camii,
 • Kalamış Atatürk Parkı,
 • İBB Göztepe 60.yıl Parkı

Marmaray Durağı ile şehrin çok özel noktalarını keşfedebilirsiniz. İstanbul’un tarih kokan atmosferinde yer alan gezi noktaları sizleri fazlasıyla memnun edecektir.

Feneryolu Marmaray Bilet Ücreti

Marmaray hattı biletleri gidilecek güzergaha göre değişmektedir. 2023 yılında Feneryolu Marmaray bilet ücreti şu şekildedir:

 • Tam Bilet: ₺15,00
 • Öğrenci İndirimi: ₺7,32
 • Sosyal Ücret: ₺10,74

Yukarıda yer alan ücretler sadece yedi durak için geçerlidir. Yedi durak sonrasında sizlerden ek bir ücret alınacaktır.

Feneryolu Durağından Kaç Dakika?

Marmaray; Feneryolu’na en yakın durak olan Göztepe Durağına iki dakika kadar uzaklıktadır. Diğer duraklara ise üç dakika içerisinde varmaktadır. Feneryolu üzerinden en çok kullanılan hatlar;

 • Feneryolu durağından – Gebze durağına 15 dakika
 • Feneryolu durağından – Halkalı durağına 15 dakika
 • Feneryolu durağından – Pendik durağına 8 dakika
 • Feneryolu durağından – Ataköy durağına 10 dakika

Tahmini olarak yukarıda yer alan sürelerde duraklara erişebilirsiniz. Süreler farklı sebeplere bağlı olarak uzayabilir. Marmaray durağına binerek sizde uygun fiyatlara şehrin her yerini ziyaret edebilirsiniz.

Hangi Durak
Hangi Durakhttps://hangidurak.com
HangiDurak.com editörü olarak Marmaray kullanıcıları için özel içerikler üretiyor ve bilgi veriyorum. Marmaray durakları, sefer saatleri, bilet ücretleri gibi daha birçok konuda bilgilendirici yazılar hazırlayarak sizlere sunuyorum. Aynı zamanda Marmaray'ın 43 durağı hakkında tek tek inceleme yazısı yazarak durak hakkında bilgileri de sizlere site üzerinden yazdığım yazılarda paylaşıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz