Çarşamba, Haziran 12, 2024
Ana SayfaDurak DetayMustafa Kemal Marmaray Durağı

Mustafa Kemal Marmaray Durağı

Mustafa Kemal Marmaray durağı Halkalı tarafından 2.durak olarak geçmektedir. Avrupa Yakasının 2. Marmaray Durağı olan Mustafa Kemal Küçükçekmece ilçesine bağlıdır. Halkalıdan 2. Gebzeden ise 42.durak olarak bilinmektedir.

Mustafa Kemal Durağı Nerede? Yol Tarifi

Mustafa Kemal durağı nerede sorusunun cevabı çok basit. Yukarıdaki haritadaki konumu ve bilgisi yukarıda yer almaktadır. Bu haritayı kullanarak telefonlarınızdan Mustafa Kemal marmaray durağına yol tarifi oluşturabilirsiniz. Aynı zamanda durak etrafında ulaşım sağlayabileceğiniz yerleri de görebilirsiniz.

Mustafa Kemal Durağı Özellikleri

Duraklar arasında bazı özellikler değişiklik göstereiblmektedir. Aşağıdaki tabloda Mustafa Kemal marmaray durağının özellikleri yer almaktadır;

⭐️ Özellikler🅾️ Değerler
Yapı TürüHemzemin
🚗 OtoparkHayır
🚲 Bisiklet AltyapısıEvet
🦽 Engelli ErişimiEvet

Durak özelliklerini inceleyerek bilgi sahibi olabilirsiniz. Eğer ki Mustafa Kemal durağı ile ilgili daha fazla bilgi almak isterseniz ” TCDD ” iletişim bilgilerini kullanarak yetkililerden bilgi alabilirsiniz.

Mustafa Kemal Marmaray Durağına Nasıl Gidilir?

Marmaray duraklarına ulaşım da önemli bir husustur. Peki Mustafa Kemal marmaray durağına nasıl giderim? toplu taşıma seçenekleri nelerdir?

 • AVR1
 • BN1
 • 89A
 • 143

Yukarıdaki İETT otobüs hatlarını kullanarak Mustafa Kemal marmaray durağının yakınlarına ulaşım sağlamanız mümkündür. Sonrasında da yürüyerek ortalama 3-5 dakika içerisinde Mustafa Kemal marmaray durağına ulaşabilirsiniz.

Mustafa Kemal marmaray durağına aktarma yapabileceğiniz herhangi bir raylı sistem hattı yoktur. Yalnızca İETT otobüs hatları ve diğer şehiriçi dolmuşları kullanabilirsiniz.

Mustafa Kemal Marmaray Gezilecek Yerler

Eğer Marmaray duraklarından biri olan Mustafa Kemal durağına gidecekseniz ve etrafında yakın gezilecek yer arıyorsanız aşağıdaki seçenekleri değerlendirebilirsiniz;

 • Kanarya Sahili
 • Küçükçekmece Göl Parkı
 • Soğuksu Seyir Parkı

bu seçenekler direkt olarak Mustafa Kemal durağından kolayca ulaşım sağlayabileceğiniz gezilebilecek güzel yerlerdir. Tabii ki daha birçok gezilecek görülecek yer mevcuttur fakat göze çarpanlar bunlardır.

Mustafa Kemal Marmaray Bilet Ücreti

Daha önce de belirttiğimiz gibi Marmaray sisteminde ilk 7 durak için belirli bir sabit ücret alınır. Eğer Mustafa Kemal durağından başlamak üzere toplamda 7 durak gidecekseniz ödeyeceğiniz ücret şu şekildedir;

 • Tam: ₺15,00
 • Öğrenci İndirimli: ₺7,32
 • Öğretmen / Yaşlı: ₺10,74

7 duraktan fazla gitmeniz halinde durak sayısına bağlı olarak ödemeniz gereken bilet ücreti değişiklik göstermektedir. Aşağıda örnek olarak Mustafa Kemal durağından başlayıp Bostancı durağına gidecek kişinin ödemesi gereken ücretler yer almaktadır;

ToplamMesafeSüre
20 Durak36 km54 dk
Tam ÜcretÖğrenci ÜcretSosyal Ücret
22.26 ₺10.74 ₺15.64 ₺
Tam İadeÖğrenci İadeSosyal İade
10.94 ₺4.26 ₺7.50 ₺

Bu tablodaki ücret Mustafa Kemal’den – Bostancı durağı arasındaki mesafeyi kapsayan bir ücret tablosudur. İstediğiniz durağa ödemeniz gereken ücret için ” Marmaray Ücret Hesaplama ” özelliğini kullanabilirsiniz.

Mustafa Kemal Durağından Kaç Dakika?

Mustafa Kemal durağından başlayarak diğer duraklara kaç dakikada gideceğinizi öğrenmek isteyebilirsiniz. Eğer ki Mustafa Kemalden Halkalı durağına gidecekseniz ortalama 3-4 dakika içerisinde yolculuk tamamlanır. Diğer duraklara ise her durak arası tahminin 2-4 dakika arasında varış süresi vardır. Varış süresi anlık olarak dış etkenlere bağlı değişebilir.

 • Mustafa Kemal durağından Bostancı 54 dakika
 • Mustafa Kemal durağından Kartal 76 dakika
 • Mustafa Kemal durağından Maltepe 65 dakika

Mustafa Kemal durağından bazı duraklara ortalama varış süreleri yukarıdaki gibidir.

Hangi Durak
Hangi Durakhttps://hangidurak.com
HangiDurak.com editörü olarak Marmaray kullanıcıları için özel içerikler üretiyor ve bilgi veriyorum. Marmaray durakları, sefer saatleri, bilet ücretleri gibi daha birçok konuda bilgilendirici yazılar hazırlayarak sizlere sunuyorum. Aynı zamanda Marmaray'ın 43 durağı hakkında tek tek inceleme yazısı yazarak durak hakkında bilgileri de sizlere site üzerinden yazdığım yazılarda paylaşıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz