Çarşamba, Haziran 12, 2024
Ana SayfaDurak Detayİçmeler Marmaray Durağı

İçmeler Marmaray Durağı

Yoğunluğu ile ünlü olan İstanbul trafiğinde Marmaray oldukça fazla tercih edilmektedir. Gebze-Halkalı Banliyö Hattı üzerinde bulunan İçmeler Marmaray durağı, İstanbul’un Tuzla ilçesine bağlı olan İçmeler Mahallesi’nde yer almaktadır.

İçmeler Marmaray Durağı Nerede? Yol Tarifi

İçmeler Durağı Özellikleri

ÖzellikDeğer
Yapı TürüHemzemin 🏢
OtoparkHayır 🚗
Bisiklet AltyapısıEvet 🚲
Engelli ErişimiEvet ♿

İçmeler durağı da diğer duraklar gibi hemzemin tür yapıya sahiptir. Durakta otopark bulunmamaktadır. Otopark yoktur fakat bisiklet alt yapısı bulunmaktadır. Engelli erişimi için aktif bir çalışma mevcuttur. Bunların yanı sıra İçmeler durağı, yayalar ve toplu taşıma kullananlar için oldukça kullanışlı bir duraktır. Bu taraflarda bulunan birçok kişi İçmeler Marmaray durağını tercih etmektedir.

İçmeler Marmaray Durağına Nasıl Gidilir?

İçmeler Marmaray durağına nasıl gidilir? Diyen bir kişinin, 133Ş numaralı Sağlık Ocağı-Kartal hattını kullanması gerekir. Eğer İçmeler durağına gitmek istiyorsanız bu numaralı hattı kullanabilirsiniz. Ayrıca bu otobüs 81 duraktan geçmektedir. Bu nedenle ineceğiniz durağın adını iyi bilmeniz gerekir.

Bunlara ek olarak otobüs seferleri 05.40’ta başlayarak 21.10’a kadar devam etmektedir. Onun dışında İçmeler durağına giden ya da oradan geçen servisler ve dolmuşlar bulunmaktadır. Bu durağa gitmek istiyorsanız dolmuş tercih edebilirsiniz. Bunların yanı sıra taksi kullanarak da bu durağa gidebilirsiniz. Sizde size uygun ulaşım yöntemini seçerek durağa ulaşım sağlayabilirsiniz.

İçmeler Marmaray Gezilecek Yerler

 1. Küçük İçmeler Şifalı Sular Çeşmesi
 2. Tuzla Belediyesi Hasan Coşar Parkı,
 3. Şelale Eğitim Parkı,
 4. ViaSea Aquarium,
 5. Hacetderesi Milli Park,
 6. Şeyh Şamil Parkı,
 7. Tuzla sahil,
 8. Planetaryum ve Gözlemevi.

İçmeler Marmaray gezilecek yerler denildiğinde akıllara ilk olarak bu yerler gelmektedir. İçmeler durağı, İstanbul’un Anadolu Yakası’nda yer alan Tuzla ilçesinde yer almaktadır. Tuzla, eski Yunan ve Osmanlı dönemlerinden büyük izler taşımaktadır. Günümüzde de hala belirgin bir balıkçı endüstrisine sahip olan bu ilçe, doğrudan denizden gelen deniz mahsulleri ile taze balıklar sunan balık restoranlarıyla ünlüdür. İstanbul’a gelenler için bu bölgede keşfedilecek ve gezilecek birçok yer bulunmaktadır. Çocukları ile unutulmayacak zamanlar geçirmek isteyen kişiler, Planetaryum ve Gözlemevi’ni tercih etmektedir. ViaSea Aquarium ise ailelerin çocukları ile beraber farklı deniz canlılarını görebileceği ve on binden fazla farklı deniz canlılarını barındıran bir eğlence merkezidir. Şeyh Şamil Parkı ve Hacetderesi Milli Park ise açık hava almak ve yeşilliklerde soluklanmak içim oldukça ideal noktalardır. Sizde zevklerinize uygun olan eğlence merkezini tercih ederek güzel vakit geçirebilirsiniz.

İçmeler Marmaray Bilet Ücretleri

Marmaray durakları arasındaki bilet ücretleri ile ilgili bilgi verecek olursak;

 1. Tam bilet 15 TL,
 2. Öğrenci bileti 7.32 TL,
 3. Öğretmen ya da yaşlı bileti 10.74 TL.

Saydığımız bu bilet ücretleri, gidilen durak sayısına göre değişiklik göstermektedir. Gidilen her durakta fiyat artmaktadır. Ücretler belirli zamanlarda değişiklik gösterebilmektedir. Bu nedenle en güncel seyahat politikası ve bilet ücretleri için resmi ulaşım kurumunun güncel bilgilerine bakmanız gerekir.

İçmeler Durağından Kaç Dakika?

 1. İçmeler durağından – Kartal durağına 18 dakikada,
 2. İçmeler durağından – Pendik durağına 15 dakikada,
 3. İçmeler durağından – Maltepe durağına 29 dakikada.

Saydığımız bu süreler tahmine dayalıdır ve net bir bilgi içermemektedir. Bu dakikalar, gecikmelere ve dış etkenlere göre değişiklik göstermektedir.

Marmaray durakları arasındaki süre çoğunlukla 2 ile 4 dakika arasında değişiklik göstermektedir. Belirtilen bu süreler, yolcuların inip binmesine ve trenlerin sinyal alıp vermesine göre değişmektedir. Diğer durakların İçmeler durağına kaç dakika olduğunu öğrenmek için resmi ulaştırma kurumunun internet sayfasını ziyaret etmeniz gerekir.

İçmeler Marmaray Durağı'ndan Halkalı yönüne ilk tren saat kaçta kalkmaktadır ve bu yönde son tren ne zaman hareket etmektedir?

İçmeler Marmaray Durağı'ndan Halkalı yönüne ilk tren sabah saat 06:06'da kalkmaktadır. Bu yönde son tren ise gece saat 23:06'da hareket etmektedir.

İçmeler Marmaray Durağı kaç gün boyunca hizmet vermektedir ve hafta sonlarındaki çalışma saatleri nasıldır?

İçmeler Marmaray Durağı her gün hizmet vermektedir. Çalışma saatleri ise sabah 06:06'dan gece 00:30'a kadar devam etmektedir. Hafta sonları ise özel olarak düzenlenen ek seferlerle gece saat 02:00'ye kadar hizmet sunulmaktadır.

İçmeler Marmaray Durağı ile Tuzla ve Aydıntepe Marmaray Durakları arasındaki mesafeler nedir ve bu duraklara ulaşım süreleri ne kadardır?

İçmeler Marmaray Durağı, Tuzla Marmaray Durağı'na 3 dakika uzaklıkta bulunmaktadır. Diğer yöndeki Aydıntepe Marmaray Durağı ise 2 dakika mesafededir. Yani, İçmeler'den Tuzla'ya ulaşmak 3 dakika, Aydıntepe'ye ulaşmak ise 2 dakika sürmektedir.

Hangi Durak
Hangi Durakhttps://hangidurak.com
HangiDurak.com editörü olarak Marmaray kullanıcıları için özel içerikler üretiyor ve bilgi veriyorum. Marmaray durakları, sefer saatleri, bilet ücretleri gibi daha birçok konuda bilgilendirici yazılar hazırlayarak sizlere sunuyorum. Aynı zamanda Marmaray'ın 43 durağı hakkında tek tek inceleme yazısı yazarak durak hakkında bilgileri de sizlere site üzerinden yazdığım yazılarda paylaşıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz