Pazar, Haziran 16, 2024
Ana SayfaDurak DetayYunus Marmaray Durağı

Yunus Marmaray Durağı

Yunus Marmaray durağı, İstanbul’un Anadolu Yakası’nda yer alıyor. Kartal ilçesi Yunus Mahallesi’nde yer alan bu hat haftanın her günü vatandaşlara hizmet veriyor. Yunus Marmaray Durağı, İstanbul Kartal ilçesi Yunus mahallesinde bulunuyor. Pendik ve Kartal arasında bulunan durak Gebze’den 13. Durak, Halkalı’dan ise 31. durakta yer alıyor. Yunus Marmaray Durağı her gün binlerce kişi tarafından ziyaret ediliyor.

Yunus Marmaray Durağı Nerede? Yol Tarifi

Yunus Durağı Özellikleri

ÖzellikDeğer
Yapı TürüHemzemin 🏢
OtoparkHayır 🚗
Bisiklet AltyapısıEvet 🚲
Engelli ErişimiEvet ♿

Marmaray’ın işlek hatlarından biri olmayı başaran Yunus, şehri ekonomik şekilde gezmek isteyenlerin de tercihlerinden bir tanesidir. TCDD tarafından 2019’dan bu yana hizmet veren bu hat günümüzde de ulaşımın en önemli duraklarından biri oluyor.

Yunus Marmaray durağı İstanbul’un birçok noktasına sefer düzenliyor. Yunus Marmaray durağı özellikle merkezi noktada yer alması nedeniyle sık kullanılan hatlar arasında yerini alıyor.

Yunus Marmaray Durağı Anadolu Yakası’nda faaliyet gösteriyor. Bu hattı kullanarak seyahatlerinizi güvenilir ve ekonomik hale getirebilirsiniz. Bölgede sefer saatleri hakkında açıklama yapılmıştır. Marmaray hattını kullanan yüzbinlerce İstanbullu farklı noktalara hızlı bir şekilde ulaşım yapıyor. Yunus hattı da bunlardan bir tanesidir.

Yunus Marmaray Durağına Nasıl Gidilir?

Yunus Marmaray durağı Kartal ilçesinde Caddesi’ne yakın bir konumda bulunuyor. Dilerseniz otobüsle dilerseniz yürüyerek hatta ulaşım sağlayabilirsiniz. İstasyon çıkışında yürüme mesafesinde bulunan bu hat üzerinden birçok otobüs geçmektedir. Yunus durağına nasıl gidilir? Yunus Marmaray hattına otobüsle gitmek isterseniz;

 • 132P
 • 133T
 • 16
 • 16A
 • 16D hatlarını kullanabilirsiniz.

Marmaray durağı günün gece 00.00’a kadar sizlere ulaşım desteği veriyor. Bu saat hafta sonları daha da ileri saate aktarılıyor. İstasyona gitmek için, durak üzerinden geçen otobüsleri kullanabilirsiniz. Yunus hattına giden otobüsler farklı güzergahlardan ve noktalardan hareket edebiliyor.

Yunus Marmaray durağı toplu taşıma alanında yolculara en iyi desteği verebiliyor. Metrobüs durağından indikten sonra kısa bir sürede durağa kolayca ulaşabilirsiniz. Marmaray durağını kullanarak en uygun seyahati yapabilirsiniz. Metrobüs durağının da bu bölgeye yürüme mesafesinde olması daha fazla tercih edilmesini sağlamıştır. Anadolu Yakası bölgesinde oturuyorsanız bu hattı kullanabilirsiniz.

Yunus Marmaray Gezilecek Yerler

Yunus üzerinde ilk Marmaray saat 06:05 saatinde hareketini gerçekleştiriyor. Şehir içerisinde kullanılan bu hattı 23:42 saatine kadar kullanabilirsiniz. Yunus hattını kullandığınız zaman İstanbul’da birçok yeri de görebilirsiniz Yunus Marmaray gezilebilecek yerleri şu şekilde sayabiliriz;

 • Caddebostan Pendik Sahilyolu

Sizde Yunus hattı ile benzersiz manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. Hafta sonları gece saat 02:00’ye kadar hizmet veren Marmaray hattı uygun fiyatlarıyla öne çıkmayı başarıyor. Marmaray durağını kullanmak için sadece hatta gitmeniz yeterli olacaktır.

Yunus Marmaray Bilet Ücreti

Günümüzde Marmaray hatları gidilen noktaya göre ücretlendirilir. TCDD yedi durağa kadar sabit ücret politikasını belirlemiştir. Yunus Marmaray bilet ücreti ne kadar? Yunus hattı üzerinde bilet fiyatları;

 • Tam Bilet: ₺4,83
 • Öğrenci İndirimi: ₺9,90 olarak belirlenmiştir.

Marmaray hattı üzerinde yedi duraktan daha fazla durağı ziyaret edecekseniz bilet fiyatlarınızın arttığını unutmamanız gerekir.

Yunus Durağından Kaç Dakika?

Yunus metro hattını kullanarak birçok noktayı ziyaret edebilirsiniz. Marmaray durakları arasındaki varış sürelerinin kısa olması da vatandaşların bu ulaşım türünü tercih etmesini sağlıyor. En çok kullanılan Marmaray hatları arasındaki mesafeleri şu şekilde sıralayabiliriz.

 • Yunus durağından – Kartal durağına 2 dakika
 • Yunus durağından – Pendik durağına 8 dakika
 • Yunus durağından – Malteğe durağına 14 dakikada ulaşmaktadır.

İstanbul’un önemli ulaşım hattı olan Marmaray hizmetini ekonomik fiyatlara kullanabilirsiniz. Yunus Marmaray durakları gece 00.00’a kadar sizlere hizmet vermektedir.

Yunus Marmaray Durağı'ndan Pendik'e kaç dakikada bir tren kalkmaktadır?

Yunus Marmaray Durağı'ndan Pendik'e trenler genellikle 8 dakika aralıklarla kalkmaktadır. Bu süre, Marmaray'ın yoğunluk durumuna ve güzergahına bağlı olarak değişebilir. Ancak genel olarak her 8 dakikada bir Pendik istikametine sefer düzenlenmektedir.

Yunus Marmaray Durağı'ndan Pendik'e ulaşım kaç dakika sürer?

Yunus Marmaray Durağı'ndan Pendik'e olan seyahat yaklaşık 3 dakika sürmektedir.

Yunus Marmaray Durağı'nda bulunan tesisler nelerdir?

Yunus Marmaray Durağı'nda tuvalet, otomatik bilet satış noktası, bekleme alanları ve güvenlik personeli bulunmaktadır.

Önceki İçerik
Sonraki İçerik
Hangi Durak
Hangi Durakhttps://hangidurak.com
HangiDurak.com editörü olarak Marmaray kullanıcıları için özel içerikler üretiyor ve bilgi veriyorum. Marmaray durakları, sefer saatleri, bilet ücretleri gibi daha birçok konuda bilgilendirici yazılar hazırlayarak sizlere sunuyorum. Aynı zamanda Marmaray'ın 43 durağı hakkında tek tek inceleme yazısı yazarak durak hakkında bilgileri de sizlere site üzerinden yazdığım yazılarda paylaşıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz