Cuma, Haziran 14, 2024
Ana SayfaDurak DetayYeşilköy Marmaray Durağı

Yeşilköy Marmaray Durağı

Yeşilköy Marmaray durağı Halkalıdan 6. marmaray durağıdır. Gebzeden ise 38. durak olarak hizmet vermektedir. Yeşilköy Marmaray durağı da Bakırköy ilçesine bağlı bir duraktır.

Yeşilköy Durağı Nerede? Yol Tarifi

Yeşilköy Marmaray durağının nerede olduğu ve harita konumu yukarıda yer almaktadır. Aynı zamanda yeşilköy durağından önceki ve sonraki durak bilgisi de yukarıdaki tabloda yer almaktadır. Harita ile birlikte Yeşilköy marmaray durağına yol tarifi de oluşturarak güzergahı önceden planlayabilirsiniz.

Yeşilköy Durağı Özellikleri

Marmaray duraklarının her biri kendine ait özelliklere sahiptir ve durak özellikleri aralarında değişiklik göstermektedir.

⭐️ Özellikler🅾️ Değerler
Yapı TürüHemzemin
🚗 Otoparkhayır
🚲 Bisiklet AltyapısıEvet
🦽 Engelli ErişimiEvet

Yeşilköy durağı, hemzemin bir yapıya sahiptir ve otopark imkanı bulunmamaktadır. Ancak bisiklet altyapısı ve engelli erişimi mevcuttur. Bu durak, kullanıcılarına engelsiz erişim sağlayarak herkesin rahatlıkla ulaşımını sağlama amacıyla tasarlanmıştır. Aynı zamanda bisiklet kullanıcıları için uygun bir altyapı sunarak çevreci ve sağlıklı ulaşımı teşvik etmektedir. Yeşilköy durağı, erişilebilirlik ve çevre dostu ulaşım olanaklarıyla bölge sakinlerine ve ziyaretçilere geniş bir kullanım yelpazesi sunmaktadır.

Yeşilköy Marmaray Durağına Nasıl Gidilir?

Yeşilköy Marmaray durağına ulaşmak için alternatif yöntemleri kullanmanız mümkündür. Aşağıda bu durağa gidebilmek için kullanabileceğiniz ulaşım seçenekleri yer almaktadır;

 • 71T
 • 72T
 • BN1
 • MR20

yukarıdaki İETT otobüs hatlarını kullanarak Yeşilköy marmaray durağının yakınlarına gidebilir ve yürüyerek durağa ulaşabilirsiniz. Yeşilköy marmaray durağı ulaşım açısından diğerlerine göre daha iyi konumdadır.

Yeşilköy Marmaray Gezilecek Yerler

Yeşilköy marmaray durağı etrafında gezilebilecek yerler arıyorsanız çeşitli seçenekler bulunmaktadır. İşte bu durağa gelen kişilerin tercih edebileceği popüler gezilecek yerler;

 1. Yeşilköy Surp Stepanos Kilisesi
 2. İstanbul Hava Kuvvetleri Müzesi
 3. St. Etienne – Aziz İstefanos Latin Katolik Kilisesi
 4. Süryani Kadim Meryem Ana

Yeşilköy durağı etrafında çok tercih edilen gezilecek yerler yukarıdaki gibidir. Daha farklı gezilecek yerleri harita konumundan da takip edebilirsiniz.

Yeşilköy Marmaray Bilet Ücreti

Yeşilköy durağından yapacağınız 7 duraklık bir yolculukta

 • Tam: ₺15,00
 • Öğrenci İndirimli: ₺7,32
 • Öğretmen / Yaşlı: ₺10,74

ücretlerini ödersiniz. Bu ücretler ilk 7 durak için sabittir ve değişmez. Sonraki duraklarda ise durak sayısına göre ek ücret ödenir. Yeşilköy – Sirkeci arasında yolculuk yapacak birinin ödeyeceği ücretler şu şekildedir;

ToplamMesafeSüre
8 Durak18 km26 dk
Tam ÜcretÖğrenci ÜcretSosyal Ücret
19.29 ₺9.02 ₺13.3 ₺
Tam İadeÖğrenci İadeSosyal İade
13.91 ₺5.98 ₺9.84 ₺

Yeşilköy Durağından Kaç Dakika?

Yeşilköy durağından başlayacak bir yolculukta her durak arası ortalama 2-3 dakika arasında varış süresi vardır. Süre istasyonda bekleme, sinyal alıp verme gibi çeşitli dış etkenlere göre değişir. Örnek süreler;

 • Yeşilköy durağından Sirkeci tahmini 26 dakika sürmektedir.
 • Yeşilköy durağından Göztepe tahmini olarak 40 dakika sürmektedir

gibi çeşitli süreler örnek verilebilir. Bu süre duraklar arasında değişiklik göstermektedir.

Hangi Durak
Hangi Durakhttps://hangidurak.com
HangiDurak.com editörü olarak Marmaray kullanıcıları için özel içerikler üretiyor ve bilgi veriyorum. Marmaray durakları, sefer saatleri, bilet ücretleri gibi daha birçok konuda bilgilendirici yazılar hazırlayarak sizlere sunuyorum. Aynı zamanda Marmaray'ın 43 durağı hakkında tek tek inceleme yazısı yazarak durak hakkında bilgileri de sizlere site üzerinden yazdığım yazılarda paylaşıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz