Cuma, Haziran 14, 2024
Ana SayfaDurak DetayYeşilyurt Marmaray Durağı

Yeşilyurt Marmaray Durağı

Yeşilyurt marmaray durağı Halkalıdan 8. durak olurken Gebzeden başladığında 37.durak olarak hizmet verir. Yeşilyurt durağı da Bakırköy ilçesine bağlı olan bir marmaray durağı olarak çalışmaktadır.

Yeşilyurt Durağı Nerede? Yol Tarifi

Yeşilyurt durağına gitmek için yol tarifini yukarıdaki haritadan oluşturabilirsiniz. Yeşilyurt durağı etrafındakileri ve nerede olduğunu incelemek için yukarıdaki bölümü kullanabilirsiniz. Mobil cihazlarınızdan navigasyon açarak yeşilyurt durağına ulaşım sağlayabilirsiniz.

Yeşilyurt Durağı Özellikleri

Yeşilyurt marmaray durağının özellikleri aşağıdaki tabloda yer almaktadır;

⭐️ Özellikler🅾️ Değerler
Yapı TürüYer altı
🚗 OtoparkEvet
🚲 Bisiklet AltyapısıEvet
🦽 Engelli ErişimiEvet

Yeşilyurt Marmaray durağı yer altı bir yapıya sahiptir ve ziyaretçilere otopark imkanı sunar. Ayrıca, bisiklet altyapısı ve engelli erişimi bulunmaktadır. Bu özellikler, durağın kullanıcılarına engelsiz bir şekilde erişebilmelerini sağlarken, otopark ve bisiklet altyapısıyla da farklı ulaşım seçeneklerini desteklemektedir.

Yeşilyurt Marmaray Durağına Nasıl Gidilir?

Yeşilyurt Marmaray durağına ulaşmak için İETT’nin 72T ve BN1 otobüs hatları kullanılabilir. Bu hatlar, farklı noktalardan durağa doğrudan ulaşım imkanı sunar. 72T ve BN1 otobüs hatları, çevredeki bölgelerden gelen yolcuların Marmaray durağına kolaylıkla erişimini sağlayarak, toplu taşıma ağının durağa olan erişilebilirliğini artırır. Bu hatlar, bölge sakinlerine ve ziyaretçilere Marmaray durağına ulaşma konusunda etkili ve çeşitli seçenekler sunar.

Yeşilyurt Marmaray Gezilecek Yerler

  • Ayastefenos Feneri,
  • Yıkık İtalyan Köprüsü,

Yeşilyurt Marmaray durağına yakın gezilecek yerler arasında Ayastefanos Feneri ve Yıkık İtalyan Köprüsü bulunmaktadır. Ayastefanos Feneri, tarihi ve manzarasıyla dikkat çeken bir noktadır. Yıkık İtalyan Köprüsü ise geçmişten günümüze uzanan bir tarihi miras olarak ziyaretçileri etkileyen bir yapıdır. Her iki yer de durağa yakın konumda olup, bölgeyi keşfetmek isteyenler için ilgi çekici tarihi ve doğal noktalar sunmaktadır.

Yeşilyurt Marmaray Bilet Ücreti

Yeşilyurt Marmaray durağından başlayıp 7 durak ilerlemek isteyen yolcular için ödeme detayları şu şekildedir:

  • Tam Bilet: ₺15,00
  • Öğrenci İndirimi: ₺7,32
  • Öğretmen / Yaşlı İndirimi: ₺10,74

Ancak 7 duraktan fazla seyahat etmek isteyenlerin ödeme tutarı, durak sayısına göre değişiklik gösterir. Bu nedenle 7 duraktan daha uzun bir yolculuk planlıyorsanız, ücretlendirme durak sayısına göre hesaplanmalıdır.

ToplamMesafeSüre
25 Durak46 km70 dk
Tam ÜcretÖğrenci ÜcretSosyal Ücret
25.68 ₺12.21 ₺18.21 ₺
Tam İadeÖğrenci İadeSosyal İade
7.52 ₺2.79 ₺4.93 ₺

Yukarıdaki tabloda Yeşilyurt – Pendik arası yolculuk yapacak birinin ödeyeceği ücret tarifesi yer almaktadır.

Yeşilyurt Durağından Kaç Dakika?

Yeşilyurt Marmaray durağından diğer bazı duraklara varış süreleri aşağıda belirtilmiştir. Marmaray’da her durak arası ortalama 2-4 dakika sürerken, aşağıdaki süreler genel bir örneklemedir:

  • Yeşilyurt’tan Yenikapı durağına ulaşım yaklaşık 28 dakika sürmektedir.
  • Yeşilyurt’tan Bostancı durağına varış süresi yaklaşık 52 dakikadır.
  • Yeşilyurt’tan Kartal durağına varmak ise yaklaşık 73 dakika sürmektedir.
  • Yeşilyurt’tan Tuzla durağına ulaşım süresi ise yaklaşık 94 dakikadır.

Bu süreler, genel bir tahmindir ve seyahat esnasında teknik aksaklıklar veya diğer beklenmedik durumlar nedeniyle değişebilir.

Hangi Durak
Hangi Durakhttps://hangidurak.com
HangiDurak.com editörü olarak Marmaray kullanıcıları için özel içerikler üretiyor ve bilgi veriyorum. Marmaray durakları, sefer saatleri, bilet ücretleri gibi daha birçok konuda bilgilendirici yazılar hazırlayarak sizlere sunuyorum. Aynı zamanda Marmaray'ın 43 durağı hakkında tek tek inceleme yazısı yazarak durak hakkında bilgileri de sizlere site üzerinden yazdığım yazılarda paylaşıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz