Pazar, Haziran 16, 2024
Ana SayfaDurak DetayGüzelyalı Marmaray Durağı

Güzelyalı Marmaray Durağı

Güzelyalı Marmaray durağı, İstanbul Anadolu Yakası’nın Pendik ilçesinde yer almaktadır. Gebzeden 9. durak, Halkalıdan ise 34 durak olan Güzelyalı durağı popüler marmaray durakları arasında yer almaktadır.

Güzelyalı Marmaray Durağı Nerede? Yol Tarifi 

Güzelyalı Durağı Özellikleri

ÖzellikDeğer
Yapı TürüHemzemin 🏢
OtoparkHayır 🚗
Bisiklet AltyapısıEvet 🚲
Engelli ErişimiEvet ♿

Güzelyalı Marmaray durağı, hemzemin türde bir yapıya sahiptir. Güzelyalı durağında otopark imkanı ve bisiklet altyapısı bulunmamaktadır. Engelli erişimi içinde herhangi bir hizmet bulunmamaktadır. Bunların yanı sıra Güzelyalı durağı yayalar ve toplu taşıma kullananlar için oldukça kullanışlı bir duraktır. Birçok kişi toplu taşıma için Güzelyalı durağını kullanmaktadır.

Güzelyalı Marmaray Durağına Nasıl Gidilir?

 1. 130Ş,
 2. 133KT,
 3. 133Ş,
 4. 200,

Bu hatlara binerek Güzelyalı durağına gidebilirsiniz. Güzelyalı Marmaray durağına nasıl gidilir? Diyen kişiler, bu hatları tercih ederek durağa erişim sağlayabilmektedir. Bunun yanı sıra taksi kullanarak da durağa gidebilirsiniz. Güzelyalı durağı, İstanbul’un Anadolu yakasında bulunan Pendik ilçesinin Güzelyalı mahallesinde yer almaktadır. Sizde size uygun olan ulaşım yolunu tercih edebilirsiniz.

Aynı zamanda bu İstasyon İstanbul – Haydarpaşa – Ankara demiryolu üzerinde yer almaktadır. Bu nedenle bu durağa ulaşmak oldukça kolaydır. Üzerinde yapılan düzenlemeler ile bu günkü haline gelmiştir.

Güzelyalı Marmaray Gezilecek Yerler

 1. Pendik sahil,
 2. Pendik Höyüğü,
 3. Viaport Asia Outlet Alışveriş Yaşam Merkezi,
 4. Marintürk Alışveriş ve Yaşam Merkezi,
 5. Yenişehir Mesire Alanı,
 6. Güzelyalı Sosyal Tesisleri,
 7. Kurnaköy Mesire Alanı,
 8. Pendik çarşısı,
 9. Sultan Konağı.

Güzelyalı Marmaray gezilecek yerler denildiğinde akıllara yukarıda saymış olduğumuz seçeneklere gelmektedir. Güzelyalı durağı, Pendik’te yer almaktadır. Bu nedenle Pendik çevresinde gezilecek olan yerlere bu durak ile erişim sağlayabilirsiniz. Pendik, uzun sahil şeridi, dinlenme alanları, alışveriş merkezleri, tarihi güzellikleri ve piknik alanları ile keyifle gezebileceğiniz bir kıyı ilçesidir. Son yıllarda bu bölgedeki yerleşim yerleri bir hayli fazlalaşmaktadır. Oldukça eski bir yerleşim yeri olduğu için Anadolu’nun Avrupa’ya açılan kapısı konumundadır ve tarih boyunca buradan geçen medeniyetlerden izler taşımaktadır. Bunların yanı sıra bu bölgede büyük alışveriş merkezleri de bulunmaktadır. Bu bölgeye gelerek alışveriş yapmak isteyen kişiler genellikle Viaport Asia Outlet Alışveriş ve Yaşam Merkezi’ni tercih etmektedir. Piknik yapmak isteyen kişiler ise Kurnaköy Mesire Alanı ya da Yenişehir Mesire Alanı’nı tercih etmektedir. Bu bölgede hem tarihi keşfedebilir hem de diğer eğlence yerleri ile gezinizin keyfini çıkarabilirsiniz.

Güzelyalı Marmaray Bilet Ücreti

Marmaray durakları arasında biletler ile ilgili bir ücret sıralaması yapacak olursak;

 1. Tam bilet 15 TL,
 2. Öğrenci bileti 7.32 TL,
 3. Öğretmen ya da yaşlı bileti 10.74 TL.

Bilet ücretleri, gidilen durak sayısına göre değişiklik göstermektedir. Gidilen her durakta ek ücret eklenmektedir. Bilet ücretleri bazı zamanlarda değişiklik gösterebilmektedir. Bu nedenle en güncel seyahat politikası ve bilet fiyatları için resmi ulaşım kurumunun güncel bilgileri kontrol etmeniz gerekir.

Güzelyalı Durağından Kaç Dakika

 1. Güzelyalı durağından – Kartal durağına 13 dakika,
 2. Güzelyalı durağından – Pendik durağına 9 dakika,
 3. Güzelyalı durağından – Maltepe durağına 24 dakika.

Saymış olduğumuz bu süreler tahminidir ve net bir bilgi içermemektedir. Bu süreler dış etkenlere ve gecikme sürelerine göre değişiklik göstermektedir.

Marmaray durakları arasındaki seyahat süresi genellikle 2 ile 4 dakika arasında değişiklik göstermektedir. Belirtiler bu süreler, trenlerin sinyal alıp vermesine ve yolcuların inip binmesine göre değişiklik göstermektedir. Diğer durakların Güzelyalı durağından kaç dakika olduğunu öğrenmek için resmi ulaştırma kurumunun internet adresini ziyaret edebilirsiniz.

Güzelyalı Marmaray Durağı engelli erişimine uygun mu?

Ne yazık ki hayır, Güzelyalı Marmaray Durağı'nda engelli erişimi için özel bir hizmet bulunmamaktadır. Engelli yolcuların durağa ulaşımında zorluklar yaşayabileceğini unutmamak önemlidir.

Güzelyalı Marmaray Durağı'ndan hangi noktalara kolayca ulaşabilirim?

Güzelyalı Marmaray Durağı, Pendik ilçesinde bulunmaktadır ve Pendik çevresindeki birçok noktaya kolayca erişim sağlar. Pendik sahil, alışveriş merkezleri, tarihi ve doğal güzellikler gibi birçok yere durağı kullanarak ulaşabilirsiniz.

Güzelyalı Marmaray Durağı'na giderken hangi toplu taşıma araçlarını kullanabilirim ve bu araçlar hangi güzergahlardan geçiyor?

Güzelyalı Marmaray Durağı'na ulaşmak için 130Ş, 133KT, 133Ş, 200 numaralı otobüs hatlarını kullanabilirsiniz. Bu hatlar Pendik'ten geçerek Güzelyalı'ya kadar uzanmaktadır.

Hangi Durak
Hangi Durakhttps://hangidurak.com
HangiDurak.com editörü olarak Marmaray kullanıcıları için özel içerikler üretiyor ve bilgi veriyorum. Marmaray durakları, sefer saatleri, bilet ücretleri gibi daha birçok konuda bilgilendirici yazılar hazırlayarak sizlere sunuyorum. Aynı zamanda Marmaray'ın 43 durağı hakkında tek tek inceleme yazısı yazarak durak hakkında bilgileri de sizlere site üzerinden yazdığım yazılarda paylaşıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz